Blue Note Re:imagined” powróci 30 września 2022 roku z nową 16-utworową kompilacją zawierającą świeże spojrzenie na muzykę ze skarbnicy Blue Note Records. Płyta została nagrana przez kolejnych, najlepiej rokujących artystów brytyjskiej sceny jazzowej, soulowej i R&B. Opierając się na międzynarodowym sukcesie pierwszej części, która znalazła się na szczycie jazzowych list przebojów na całym świecie, “Blue Note Re:imagined II” po raz kolejny wprowadza ducha nowej generacji brytyjskiego jazzu do kultowego katalogu równoważąc tradycję gatunku z jego przyszłością i odzwierciedla talenty i różnorodność na obecnej scenie.

Pierwszym utworem promującym jest „The Morning Side Of Love” wykonany przez wokalistkę Ego Ella May z południowego Londynu. Pierwotnie utwór pojawił się na albumie HamiltonaPeregrinations” z 1975 roku. Dyskretny, wyluzowany groove przykuwa uwagę na wokal.

„Od ponad ośmiu dekad artyści Blue Note Records nieustannie przesuwają granice współczesnej muzyki” – powiedział prezes Blue Note Don Was. „Blue Note Re:imagined II” po raz kolejny honoruje to dziedzictwo, pozwalając najbardziej kreatywnym młodym artystom z Wielkiej Brytanii chwytać te skarby za pomocą własnego obiektywu”.

Kolejnym singlem promującym wydawnictwo jest cover “Epistrophy” Theloniousa Monka w wykonaniu Theona Crossa. Oryginalna wersja utworu, po raz pierwszy pojawiła się na albumie Monka Blue Note z 1948 roku “Genius Of Modern Music Vol. 1”. Cross jest znany jako główny członek Sons of Kemet i współpracował z takimi artystami jak Moses Boyd, Nubya Garcia, Jon Batiste, Emeli Sandé, Kano, Lafawndah i Makaya McCraven.