Wirtuoz gitary, Julian Lage poszerza swoje horyzonty dzięki nadchodzącej płycie „View With A Room„. Zbiór 10 oryginalnych kompozycji ukaże się 16 września, co oznacza jego drugie wydawnictwo dla Blue Note Records. Założywszy błyskotliwe trio z basistą Jorge Roederem i perkusistą Dave’em Kingiem, Lage rzuca sobie wyzwanie, aby odkryć nowe orkiestrowe możliwości z dodatkiem sześciu dodatkowych instrumentów, a wśród nich Bill Frisell, który dodaje swój niepowtarzalny charakter do tego oszałamiającego albumu. „View With A Room” jest już dostępny w przedsprzedaży w formacie winylowym, CD i cyfrowym.


Lage ogłosił również swoją jesienną trasę koncertową „View With A Room In Concert” w USA, która rozpocznie się 13 września. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła. Harmonogram letnich tras obejmuje również tydzień w Village Vanguard w Nowym Jorku, a także występy w Kanadzie i Europie. Zobaczcie pełną listę dat i znajdźcie informacje o interesujących Was biletach na www.julianlage.com/tour.

„Pod wieloma względami od lat chciałem nagrać tę płytę” – mówi Lage. „Pochodzi ona z linii muzycznego dociekania: czy możesz mieć bujną orkiestrację połączoną z organicznym poczuciem improwizacji i zwinnością małego zespołu?”

„Odpowiedź tkwi w kilku ważnych dla mnie historycznych odniesień dotyczących gitary elektrycznej” – wyjaśnia. „Istnieje pewien rodowód, który wywodzi się z wczesnych pionierów, takich jak Jimmy Bryant, George Barnes i Charlie Christian, gdzie występuje niemal elektryczna niestabilność dźwięku. Jest zarówno piękny, jak i ostry; jest stonowany i ciepły, ale też trochę zapiaszczony. Myśląc o orkiestracji tego albumu, chciałem podkreślić właśnie te składowe”.