ROSALÍA, zdobywczyni Grammy i ośmiu Latin Grammy, wydaje swój nowy utwór „DESPECHÀ” ze względu na duże zainteresowanie fanów. Utwór jest pierwszym singlem od czasu wydania jej uznanego przez krytyków i przełomowego hiszpańskojęzycznego albumu „MOTOMAMI”, który nadal jest najwyżej ocenianym albumem roku. Artystka mówi: 

„Istnieje wiele sposobów bycia «Despechá», na przykład tutaj pochodzi to z wolności i szaleństwa. To podejście, z którym tworzę muzykę, gdzie zaczynałam i gdzie będę kontynuować, dopóki Bóg mi na to pozwoli. Jestem wdzięczna, że w ostatnich latach mogłam podróżować i uczyć się od muzyki z innych miejsc, w tym z Dominikany, gdzie artyści tacy jak Fefita La Grande, Juan Luis Guerra i Omega bardzo mnie zainspirowali. Ta piosenka nie powstałaby bez nich”.


ROSALÍA po raz pierwszy zaprezentowała „DESPECHÀ” podczas jej MOTOMAMI WORLD TOUR. Reakcje fanów były błyskawiczne. Odpowiedź prasy była równie entuzjastyczna, a „El Pais” oświadczył, że „Rosalía osiągnęła piosenkę lata, nie wydając jej jeszcze oficjalnie”.

Obecnie ROSALÍA jest w trakcie pierwszej światowej trasy z wyprzedanymi koncertami na całym świecie. Fani ustawiają się w kolejce z kilkudniowym wyprzedzeniem. Niezwykle oczekiwana trasa jest pełna innowacyjnej choreografii i wyróżniających się światowej klasy możliwości wokalnych artystki. Ogromne show wyprodukowane przez Live Nation (46 koncertów w 15 krajach!) zakończy się 18 grudnia w Paryżu.