„2000” nadchodzi prawie 10 lat po jego klasycznej składance „1999”. Tytuł albumu przypomina światu, że czas jest tylko konceptem i tak naprawdę minął tylko jeden długi rok, odkąd Joey i Pro Era pojawili się na scenie w 2012 roku.

Nowy projekt zawiera wcześniej wydane single „Zip Codes”, „Survivors Guilt”, „Where I Belong” i „Head High”, obok gościnnych występów artystów takich jak Diddy, Capella Grey, Chris Brown, JID, Larry June i Westside Gunn.


Urodzony jako Jo-Vaughn Virginie Scott, Joey Bada$$ dorastał w Bed-Stuy, czytając dzieła pisarzy z Harlem Renaissance i nie tylko, a także budując naturalne przejście do rapu i kierując oko uważnego artysty na to, co było już znajome dla fanów hip-hopu w jego rodzinnym mieście. W wieku 17 lat wydał rozpoczynającą karierę składankę „1999”, która połączyła surowy Nowy Jork z przeszłości i jego teraźniejszość, co uczyniło go jednym z najbardziej poszukiwanych młodych talentów w branży.


Debiutancki album Joeya, „B4.DA.$$” z 2015 roku, zadebiutował na 5. miejscu listy Billboard i znalazł się na szczycie hip-hopowych list przebojów. Jego album z 2017 roku „All-Amerikkkan Badass”, pokazał, że jest politycznym tekściarzem z ogromnym talentem. W tym samym roku przeniósł swoją kreatywność do nowego medium, występując w cenionym „Mr. Robot”. W 2019 roku wydał wspólny projekt z Pro Era, Flatbush Zombies i The Underachievers, „Escape From New York”, a następnie wspólnie koncertowali po całym kraju.

Niedawno zagrał w nagrodzonym Oscarem filmie krótkometrażowym „Two Distant Strangers” i zadebiutował w roli złoczyńcy Unique w „Power Book III: Raising Kanan” z popularnej serii „Power”. Jego ostatnie występy na ekranie ugruntowały fakt, że jest ambitnym i utalentowanym aktorem.

Na początku 2022 roku Joey zaczął zapowiadać nowy album ze swoim singlem „Head High”. Niedawno ogłosił, że jego nowy projekt zatytułowany „2000” ukaże się w dziesiątą rocznicę jego przełomowego mixtape’u „1999”. Obecnie Joey jest w letniej trasie po Ameryce Północnej. „2000” zamyka poprzedni oraz rozpoczyna nowy rozdział w karierze 27-letniego artysty.