I jest! Długo oczekiwany, siódmy album studyjny Beyoncé zatytułowany „Renaissance” jest już dostępny. To jej pierwszy prawdziwy album od zmieniającego kulturę albumu „Lemonade” z 2016 roku.

16-utworowy album zawiera singiel „Break My Soul”, którego współproducentami są The-Dream i Tricky Stewart. Utwór zapewnił Beyoncé historyczny kamień milowy na liście Billboard Hot 100. W tygodniu od 9 lipca „Break My Soul” osiągnął 7. miejsce, dzięki czemu Beyoncé miała 20. przebój w pierwszej dziesiątce listy. Została pierwszą kobietą, która dotarła do pierwszej dziesiątki Hot 100 co najmniej 20 razy jako solistka i 10 razy jako członkini grupy. Piosenka znalazła się również w pierwszej dziesiątce radia R&B.

„Renaissance” zawiera również duety z Grace Jones, Tems i BEAM. Jeśli chodzi o autorów piosenek i producentów, Beyoncé współpracowała z BloodPop®, Dixson, Drake, Hit-Boy, JAY-Z, Leven Kali, Lucky Daye, Mike Dean, Nija Charles, No ID, Raphael Saadiq, Sabrina Claudio, Sevn Thomas, Syd, Tems, Neptuny i innymi.

Beyoncé spędziła ostatnie trzy lata nagrywając „Renaissance”, który jest pierwszą częścią trzyaktowego projektu. Nie są dostępne żadne szczegóły dotyczące terminów pozostałych dwóch wydawnictw.

„Tworzenie tego albumu pozwoliło mi znaleźć miejsce by marzyć i uciec od strasznych wydarzeń na świecie. Pozwoliło mi poczuć się wolną i przeżyć przygody w momencie, gdy inne rzeczy stały w miejscu. Moją intencją było stworzenie bezpiecznej przestrzeni, bez ocen. Miejsca wolnego od perfekcjonizmu i nadmiernego myślenia. Miejsca by krzyczeć, odpuścić i poczuć wolność. To była piękna podróż i eksploracja. Mam nadzieję, że znajdziecie w tej muzyce radość. Mam nadzieję, że zainspiruje Was ona do ruchu. Ha! I żeby poczuć się tak silnymi i sexy, jakimi naprawdę jesteście” – Beyoncé 

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.

Sklep Beyoncé oferuje „Renaissance” na CD, w formacie cyfrowym, na limitowanym winylu oraz w czterech pudełkach, które zawierają koszulkę i płytę CD. Ponadto przełomowy singiel „BREAK MY SOUL” jest dostępny a cappella i w wersji instrumentalnej. Wraz z wydaniem albumu pojawia się także luksusowy winyl, który zawiera dwie płyty, 36-stronicową książeczkę i składany plakat kolekcjonerski. Oferta jest dostępna tylko przez tydzień.