Pierwszy dzień Open’era już za nami. Pracujemy nad relacjami dla Was. Tymczasem przygotowaliśmy selekcję artystów drugiego dnia.

GLASS ANIMALS | Orange Main Stage

Glass Animals, czyli Dave Bayley, Ed Irwin-Singer, Drew MacFarlane od Joe Seaward wydali swój pierwszy wspólny album “Zaba” w 2014 roku. W swej skromności byli wtedy przekonani, że po krótkiej przygodzie w zespole każdy z nich wróci do swojej regularnej pracy. To nastawienie zmienił jednak sukces utworu “Gooey”, który stał się viralowym hitem. Od tamtego czasu zanotowali ponad dwa miliardy streamów i zaliczyli największe festiwale na świecie, grając dla niezwykle zróżnicowanej publiczności. Swój drugi album tworzyli zainspirowani życiem w trasie. Dave Bayley wyszedł z założenia, że zamiast pisać o sobie, lepiej opowiedzieć historie ludzi, których w tym czasie poznał. W ten sposób każda z piosenek na “How to Be a Human Being” (2016) traktuje o innej postaci, a album zamyka przejmująca “Agnes”, w której Bayley dzieli się emocjami po samobójczej śmierci przyjaciółki. “Dreamland” (2020), trzeci album Glass Animals, wylądował na samym szczycie w UK, a swój sukces zawdzięcza między innymi utworowi “Heat Waves”, który trafił do Top 10 w kilkunastu krajach.

CATZ ‘N DOGZ | Beat Stage

Grzegorz Demiańczuk i Wojtek Tarańczuk, tworzący house’owy zespół Catz ‘n Dogz, są od lat jednym z najgorętszych polskich muzycznych towarów eksportowych. Ich sety wypełniają najlepsze kluby na całym świecie, a kolejne znakomite wydawnictwa ukazują się w katalogach najważniejszych dla kultury tanecznej labeli. Produkują też remiksy dla tak ikonicznych postaci sceny klubowej jak Fatboy Slim, Basement Jaxx, Steve Bug, Roisin Murphy czy Disclosure.

BADBADNOTGOOD | Alter Stage

Kanadyjska formacja zwróciła na siebie uwagę już w kwietniu 2011 roku, kiedy zamieścili w sieci instrumentalne, jazzowo-hip-hopowe interpretacje kawałków kolektywu “Odd Future”. Ich nagranie szybko podchwycił Tyler, The Creator, co niedługo potem zaowocowało wspólnym nagraniem live kawałka “Seven” z debiutanckiego mixtape’u rapera. Jeszcze w 2011 roku otrzymaliśmy pierwszy album zespołu “BBNG”, a kilka miesięcy później zaprezentowali jego następcę “BBNG2”. Tak jak w przypadku debiutu, na drugiej płycie oryginalne kompozycje BadBadNotGood mieszały się z coverami artystów, z których czerpali inspiracje (m.in. Kanye West, Nas, James Blake, Flying Lotus, Feist czy Joy Division). Kiedy w 2014 roku ukazywał się “III”, ich pierwszy album wypełniony wyłącznie oryginalnym materiałem, mieli już za sobą między innymi rezydencję na Coachelli oraz serię wydawnictw live. Kolejne występy w Kanadzie, Europie i USA ugruntowały ich pozycję świetnego zespołu koncertowego. W 2015 roku BadBadNotGood połączyli siły z Ghostface Killah, legendą Wu-Tang Clanu, nagrywając wspólną płytę “Sour Soul”, a w kolejnym roku otrzymaliśmy bardzo dobrze przyjęty album “IV”, na którym gościnne pojawili się między innymi Charlotte Day-Wilson, Kaytranada czy Sam Herring z Future Islands.

LILLY PALMER | Beat Stage

Królowa pulsującego techno, głębokich melancholijnych brzmień, intrygujących melodii i elektryzujących basów. Lilly Palmer tworzy unikalny i energetyczny klimat, który wysyła publiczność wprost do stratosfery, bez biletów powrotnych. Legendy jej setów uczyniły z niej jedną z najbardziej pożądanych artystek największych wydarzeń klubowych, od Amsterdamu, przez Ibizę, aż po Indie.