Jacob Collier prezentuje pierwszy singiel od czasu wydania albumu “Djesse Volume 3”, (trzy nominacje do nagród GRAMMY 2021, w tym Album Roku i Najlepszy Występ R&B). Utwór „Never Gonna Be Alone” został napisany przez Colliera – pięciokrotnego zdobywcę GRAMMY, a w utworze usłyszymy także Lizzy McAlpine, współautorkę utworu, i Johna Mayera grającego na gitarze.

“Never Gonna Be Alone” to optymistyczna i melodyjna piosenka, przepełniona charakterystycznymi dla Jacoba harmoniami, które urzekły takie gwiazdy jak SZA, Chris Martin, Alicia Keys, Lizzo, Kehlani i miliony fanów na całym świecie.

Collier mówi:

„To piosenka, którą napisałem w zeszłym roku, podczas pandemii i lockdownu, z moją kochaną przyjaciółką Lizzy McAlpine. Chciałem zbadać emocjonalny świat izolacji, utraty i pamięci, zacierając granice między rzeczywistością a wyobraźnią. Opowiada o moim doświadczaniu świata jako niezwykle pięknego i kruchego miejsca, co pomogło mi przetworzyć część smutku, który, jak sądzę, wszyscy odczuwamy na różne sposoby”.


Pomimo faktu, że jest to jego pierwszy nowy utwór w tym roku, Collier był dotąd niezwykle zajęty. Pojawił się, m.in. w sekcji Styl magazynu New York Times, określany jako „kolorowy Mozart z pokolenia Z”. Ponadto na początku maja stacja BBC wyemitowała dokument o Collierze, który bada jego niezwykłą karierę, w którym o Artyście wypowiadali się min Quincy Jones, Herbie Hancock, Stormz, Chris Martin, Hans Zimmer.

Obecnie trwa pierwsza trasa Colliera od 2019 roku z koncertami w Gateshead, Glasgow i Cambridge, (UK), która zakończy się dwoma już wyprzedanymi eventami w 5000-osobowej Brixton Academy w Londynie. Collier przeszedł do historii, stając się pierwszym brytyjskim artystą wszech czasów, który zdobył Grammy za każdy ze swoich pierwszych czterech albumów.

Wcześniej Collier zakończył swoją największą trasę po Ameryce Północnej, obejmująca prawie 40 koncertów w kwietniu i maju. Collier z zespołem zaprezentowali podczas koncertów materiał z Djesse vol. 3i hity jak „All I Need”, „Sleeping On My Dreams”, „In Too Deep” i „Time Alone With You”. Koncerty były w większości wyprzedane w całym kraju, w tym w Nowym Jorku w Terminalu 5, Brooklyn Steel i Irving Plac. Collier pojawi się na koncertach w Europe i lipcu i na jesieni.

Warszawski koncert artysty zaplanowany jest na 5 listopada 2022 w klubie Palladium.