Neneh Cherry, nietuzinkowa gwiazda inspirująca kolejne pokolenia, wydaje nowy projekt „The Versions”. Wydawnictwo zawiera covery piosenek z jej bogatego katalogu – wszystkie wykonane przez najciekawsze, najbardziej uznane artystki naszych czasów. 

„The Versions” to 10-utworowy album zawierający przeróbki utworów Neneh Cherry przygotowane przez twórczynie, które są osobiście związane ze Szwedką i jej muzyką.

– Neneh była moją ulubioną artystką, odkąd pojawiła się na scenie – mówi Sia. – Oszczędzałam kieszonkowe na czerwone buty Fila i marzyłam, że pewnego dnia się spotkamy. Kiedy na początku lat dwudziestych zmagałam się ze swoim zdrowiem psychicznym, w jakiś sposób trafiłam do domu Neneh, gdzie rodzina bardzo się mną zaopiekowała i gdzie byłam traktowana jak jedno z ich dzieci. W czasie próby samobójczej zadzwoniłam do męża Neneh, który jako niesamowity producent też był moim mentorem. Jej rodzina obdarzyła mnie miłością, o jakiej mogłam tylko marzyć. Jestem im winna ogromne podziękowania. Zaśpiewałabym dla nich alfabet, gdyby tylko poprosili. Neneh, moja pierwsza królowo, Cameron – mój bonusowy tato, kocham was na zawsze!

Na płycie pojawiła się także odpowiedzialna za największe przeboje ostatniej dekady Robyn, która wykonała „Buffalo Stance” z gościnnym udziałem Mapei. Za produkcję nowej wersji odpowiada Dev Hynes. Ponadto, popowa prowokatorka ANOHNI zaśpiewała „Woman”, a niesamowita Greentea Peng wzięła na warsztat „Buddy X”. Autorka piosenek i poetka Jamila Woods zaprezentowała interpretację „Kootchi”, z kolei skrzypaczka Sudan Archives zrekonstruowała „Heart”. Seinabo Sey dodała skandynawski klimat w „Kisses On The Wind”, Kelsey Lu ozdobiła swym eterycznym wokalem „Manchild”, natomiast córka Neneh, Tyson, w zmysłowym stylu wykonała „Sassy”. Całość zamyka Honey Dijon z house’owym remiksem „Buddy X”.

Neneh Cherry niezmiennie definiuje kulturę, styl, muzykę. W dorobku ma 5 studyjnych albumów, w tym wydany w 2018 roku „Broken Politics” wyprodukowany przez Four Teta. Płyta została znakomicie oceniona przez dziennikarzy takich pism i serwisów, jak „The Guardian”, „Rolling Stone”, „The Times”, „Q” czy Pitchfork. W 2020 roku z okazji 30-lecia premiery ukazała się reedycja wpływowego debiutu Cherry, „Raw Like Sushi”. Niedawno artystka została wyróżniona nagrodą za całokształt dokonań – NME Icon.