W 2022 roku przypadła 40. rocznica premiery ścieżki muzycznej do filmu „Tron”, za którą odpowiadała pionierka muzyki elektronicznej, Wendy Carlos. Z okazji jubileuszu przygotowano winylowe wznowienie soundtracku do kontynuacji produkcji science fiction, czyli „TRON: Legacy”, skomponowanej przez legendarny duet Daft Punk.

Wydany oryginalnie w grudniu 2010 roku „TRON: Legacy Original Motion Picture Soundtrack” był pierwszym w pełni skomponowanym soundtrackiem przez Daft Punk. Zrealizowana przez francuski duet ścieżka dźwiękowa została uznana za muzyczny przełom, a jednocześnie okazała się swoistą zapowiedzią i przedsmakiem późniejszych dokonań Daft Punk.

Soundtrack powstawał z udziałem 85-osobowej orkiestry w londyńskim AIR Studios. Wśród inspiracji Daft Punk wymieniali nie tylko Wendy Carlos, ale także takie legendy jak Max Steiner, Bernard Herrmann, John Carpenter, Vangelis i Maurice Jarre.

Soundtrack do filmu „TRON: Legacy” pokrył się złotem i zadebiutował na 10. pozycji zestawienia Billboard 200 Albums. Winylowa reedycja wytłoczona została na dwóch czarnych krążkach.


Daft Punk to jeden z najważniejszych przedstawicieli francuskiej sceny elektronicznej. Duet, który stworzyli Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo, wylansował przeboje „Around the World”, „Da Funk”, „One More Time” czy „Harder, Better, Faster, Stronger”. Po 28 latach istnienia, w 2021 roku zespół Daft Punk ogłosił zakończenie działalności.