Przez ostatnie dziewięć miesięcy Christina Aguilera w najlepszy możliwy sposób honorowała swoje latynoskie korzenie: komponując, produkując, wykonując i udostępniając przeboje, które są zawarte na jej pierwszej od 20 lat EPce w języku hiszpańskim „La Fuerza” oraz najnowszej EPce „La Tormenta”.

W ramach wydania „La Tormenta” artystka zaprezentowała „Suéltame”, nową i zmysłową współpracę z argentyńską gwiazdą pop Tini. Singiel skomponowany przez Aguilerę, Tini i Kat Dahlię został wyprodukowany przez Mauricio Rengifo, Andrésa Torresa, Rafę Arcaute, Federico Vindvera oraz współproducenta Afo Verde.


Na domiar tego Christina zdecydowała się wydać album „AGUILERA” zawierający wszystkie piosenki, które składają się na jej EP-ki w języku hiszpańskim, a także nową wersję spektakularnej „Cuando Me Dé La Gana” z meksykańskim piosenkarzem Christianem Nodalem.

Tytuł albumu „AGUILERA” jest bezpośrednim sposobem uhonorowania jej latynoskich korzeni i dziedzictwa, które są źródłem dumy i inspiracji dla jej nowej muzyki. Nowy projekt, wyprodukowany przez uznanych kompozytorów i producentów Rafę Arcaute i Federico Vindvera, obejmuje znakomitą współpracę z międzynarodowymi artystami, takimi jak Tini, Ozuna, Becky G, Nicki Nicole i Nathy Peluso. „AGUILERA” łączy różne latynoskie gatunki muzyczne, nie tracąc esencji, która uczyniła Christinę jedną z najważniejszych i najbardziej cenionych artystek jej pokolenia.