Imponująca seria najważniejszych wydarzeń w karierze Raya Daltona rozpoczęła się od przeboju #1 „Can’t Hold Us”. Oprócz dwóch nominacji do nagrody Grammy, współpraca z gwiazdą rapu Macklemore przyniosła mu multiplatynę i dwie nagrody MTV. Teraz prezentuje  target=”_blank” rel=”noreferrer noopener”>„The Best Is Yet to Come”.


Ostatni hit Raya „Manila” z hiszpańsko-niemieckim artystą Alvaro Solerem jesienią podbił niemieckie radio, zajął 8. miejsce w Apple Music, dotarł do Top 25 w Spotify Germany, zapewnił sobie pierwsze miejsce na antenie w Szwajcarii i Austrii oraz pokrył się złotem w obu krajach. Nic dziwnego, że zawodnicy obecnego sezonu The Voice Kids Germany byli zachwyceni, gdy pod koniec kwietnia – na krótko przed wydaniem swojego nowego solowego singla – Ray zaskoczył drużynę trenera Alvaro Solera.

Wydanie «The Best Is Yet to Come» to dla mnie ważny moment. Czuję, że niedługo dotrę na szczyt i zostanę nagrodzony za całą ciężką pracę nowym rozdziałem w mojej karierze. To chwila zataczająca krąg po czasach, które nie były łatwe dla żadnego z nas. Naprawdę nie mogę się doczekać koncertów i festiwalowi tego lata – poznania starych i nowych fanów i powiedzenia wszystkim: spokojnie, wszystko jest w porządku”.