„Palaces”, fenomenalny nowy album Flume’a, zdobywcy nagrody Grammy, w końcu jest dostępny w całości! „Palaces” ukazuje się dziś w wersji cyfrowej. Nośniki fizyczne (CD i LP) dostępne będą w sprzedaży od 17 czerwca. Premierze albumu towarzyszy także nowy teledysk do utworu „Highest Building” z udziałem francuskiego wokalisty Oklou, wyreżyserowany przez Michaela Hili Jonathana Zawadę!


Na albumie znalazły się udostępnione już wcześniej „Say Nothing” z MAY-A, „Sirens” z Caroline Polachek, którego autorem i współproducentem jest Danny L Harle, tytułowy „Palaces”, w którym pojawia się Damon Albarn oraz „ESCAPE” z Kučką i Quiet Bison. Na płycie gościnnie pojawiają się także hiszpańska Virgen Maria, francuski Oklou, brytyjska wokalistka LAUREL i australijska Emma Louise.

Odkrywczy, osobisty, progresywny „Palaces” to najbardziej dynamiczny i eklektyczny zestaw kompozycji Stretena. Trzynaście utworów na płycie ukazuje go jako producenta i autora piosenek zdolnego do tworzenia imponujących, wielowarstwowych tekstur dźwiękowych, jednocześnie nie gubiąc płynności i szczerości materiału.