Wojtek Mazolewski Quintet podzielił się nowym utworem „Spirit To All”, który zapowiadają płytę o tym samym tytule, zaś w sobotę 14 maja koncert WMQ wystąpi w warszawskim klubie Palladium!

http://mirziamov.ru/zaym-onlayn

Utwór „Spirit To All” to pierwszy zwiastun nowego, autorskiego materiału Wojtek Mazolewski Quintet. Kompozycja Mazolewskiego nawiązuje do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Słychać tu żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu. Powoli rozwijająca się kompozycja zabiera słuchacza w długą podróż w głąb siebie – warto poddać się natchnionej grze muzyków, by odszukać, poczuć i „wyrzucić” z siebie nagromadzone emocje. Całość niesiona jest liryczną grą sekcji dętej opartej na fundamentalnej partii basu granego smyczkiem (arco) oraz palcami (pizicatto). Ta muzyka przynosi antidotum na niełatwe czasy.

W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewają niepokój i ból towarzyszące nam w ostatnim czasie, równocześnie niosą one jednak nadzieję i wsparcie.

„Muzyka to piękny, oczyszczający rytuał. Quintet potrafi być w tym głęboko, być razem i przekuć najgorsze doświadczenia w pozytywną energię.” – mówi Wojtek Mazolewski

Zrobiony techniką kolażu teledysk do utworu “Spirit To All” zespół przygotowywał przez ostatnie miesiące z Olą Knedler w pracowni OK_collage.


Warszawska publiczność będzie miała już niebawem wspaniałą okazje żeby wysłuchać nowej muzyki WMQ na żywo – w sobotę 14 maja Wojtek Mazolewski Quintet zagrają w Teatrze Palladium. W drugiej połowie maja kolejne koncerty w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. Bilety dostępne na biletomat.pl, ebilet.pl, eventim.pl.