„Are U Down?” to debiutancki album nowojorskiego muzyka i producenta występującego jako Spencer., który łączy R&B, hip-hop, funk, indie, pop, jazz i soul, aby stworzyć brzmienie, które obejmuje analogowe i cyfrowe dźwięki, przeszłość i teraźniejszość.

Urodzony i wychowany w Rochester, w stanie Nowy Jork, w rodzinie chemików, którzy nadali mu drugie imię Miles (od imienia Milesa Davisa). Jego kariera muzyczna zapowiadała się od najmłodszych lat, kiedy to 4-letni Spencer lobbował u swojej jamajskiej matki i brytyjskiego ojca o lekcje gry na trąbce w hołdzie swojemu imiennikowi. Bogata i niedoceniana scena twórcza Rochester pielęgnowała jego muzyczne umiejętności, a w wieku kilkunastu lat zdobył miejsce w letnim programie jazzowym w prestiżowej Eastman School of Music w tym mieście. Producent samouk, który zawsze nagrywał w izolacji, rozpoczął samodzielne wydawanie domowych nagrań w 2018 roku, a ostatecznie porzucił college, gdy jego EP „Want U Back” stała się hitem.

Obecnie zamieszkał w brooklyńskiej dzielnicy Bed Stuy, która sama w sobie jest żyznym gruntem dla kreatywnych przedsięwzięć, Spencer. jest głównym graczem w zżytej i wspierającej się społeczności twórców, do której należą również Clairo, Snail Mail, Claud, Advisry, Binki, Cautious Clay i Triathlon.

Napisany i nagrany w czasie pandemii „Are U Down?” opowiada o zmaganiach w związku,  przez 11 utworów przewija się poczucie tęsknoty. Z udziałem znajomej z wytwórni 4AD, Becky and the Birds (wokal w utworze „After The Show”), Luke’a Diamonda (gitary) i Jake’a Arona (dodatkowa produkcja), Spencer. zintegrował neo-soulowe wokalne fajerwerki, hip-hopowe flow i popowe ambicje w album przesiąknięty wszystkimi uczuciami nowojorskiego lata.

Album w wersji CD i LP kupicie, m.in. tutaj.