Kelis od dłuższego czasu łączy w swojej twórczości miłość do jedzenia i muzyki. Niektórzy mogliby powiedzieć, że zaczęło się albumem „Tasty” z 2003 roku (i jego przebojowego singla „Milkshake”), choć prawdopodobnie trend najbardziej wyróżnia się na albumie „FOOD” z 2014 roku. W 2022 roku idzie jeszcze dalej, przygotowując piosenkę „Feed Them” do kampanii „Eat The Solution” Daily Harvest.

Jednym z powodów, dla których „Feed Them” jest niezwykle interesujące, jest to, że unika efekciarskiego marketingu, a zwyczajnie traktuje o dobroci, jaką oferuje nam Matka Natura. Pomocny jest również rytm, który przypomina jej wczesną twórczość – aż do odlotowej, inspirowanej Neptunes produkcji.


Tekstowo to także klejnot. Kelis opowiada o mądrości, jaką jej mama przekazała na temat znaczenia pracy z ziemią (w tym spożywania bardziej naturalnych produktów i dbania o ziemię, z której pochodzą).

Teledysk do krótkiej piosenki — nakręcony na farmie piosenkarki — pokazuje pięknie promienną Kelis kołyszącą rubinowoczerwone warkocze i zwracającą uwagę na owoce i warzywa, dzięki którym nasza dieta jest zdrowa.

Feed Them” pojawia się na EP „Daily Harvest Eat The Solution”, kompilacji stworzonej na cześć Miesiąca Ziemi. Zestaw zawiera także trzy inne piosenki piosenkarzy i autorów piosenek Kyli Imani, Shuby i Damoyee, których celem jest pokazanie, w jaki sposób mądre spożywanie pokarmów może pomóc rozwiązać kryzys klimatyczny i poprawić zdrowie ludzi na całym świecie.