Tegoroczna edycja uznanego festiwalu organizowanego przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury odbywa się w odświeżonej formule, z gwiazdami i repertuarem adresowanym również do szerszej publiczności. Zapowiadają się koncerty, które dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń.

Bilety są dostępne online na platformach Going oraz Empik.


Na początek koncert pochodzącego z Kijowa skrzypka Siergieja Wowkotruba z towarzyszeniem orkiestry Gypsy Swing Quartet oraz znakomitej saksofonistki Patsy Gamble. Ukraiński muzyk wraz ze swoim zespołem nawiązują do gatunku nazywanego gypsy jazz, w którym elementy jazzu łączą się z folkową, cygańską muzyką. Efekt jest imponujący. Ich koncert to, jak mówią, podróż w czasie do zadymionych knajpek, w których rodził się ten gatunek. Możemy się spodziewać wpadających w ucho aranżacji i wspólnej zabawy z publicznością.

Patsy Gamble, to z kolei znakomita brytyjska saksofonistka, wokalistka, kompozytorka. Jako muzyk sesyjny współpracowała z największymi gwiazdami sceny popowej na świecie takimi jak: Rod Stewart, Mick Jagger, Steve Winwood czy Chris Farlow. 

Jej repertuar to wpadające w ucho, swingujące utwory. W czasie koncertu usłyszymy sporo standardów i popularnych piosenek oraz jej własne kompozycje utrzymane w stylu smooth – funky. Ten koncert odbędzie się 30 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przy Krupówkach 41 o godz. 18.30. Bilety są dostępne za pomocą aplikacji Going.

Dzień wcześniej (29 kwietnia o godz. 13.00.) Sergiej Wowkotrub wystąpi w ramach prologu muzycznego na otwartej scenie, na balkonie „Bazaru Polskiego” przy Krupówkach 41.

To również jeden z elementów wychodzenia „Wiosny jazzowej” w przestrzeń miasta. Koncerty odbywające się poza salami koncertowymi z pewnością przyciągną uwagę tysięcy gości odwiedzających wówczas Zakopane.

Dodajmy, że w drugim dniu Festiwalu na balkonie „Bazaru Polskiego” wystąpi jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich „ulicznych” zespołów jazzowych Kraków Street Band. 

Ich nagrania cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak występy na krakowskim Rynku i placach wielu miast w Europie i na świecie. Początek tego koncertu 30 kwietnia o godz. 12.00.