UB40 Featuring Ali Campbell & Astro wyda swoje nowe dzieło „Unprecedented” 17 czerwca. Album zostanie wydany jako czarny 2LP, limitowany biały 2LP, 1CD, limitowana edycja kasety, a także w wersji cyfrowej. Na wszystkich formatach znajdzie się nowy singiel „Sufferer”, który Ali zadedykował swojemu ukochanemu przyjacielowi i koledze z zespołu, Astro, który zmarł tragicznie w listopadzie ubiegłego roku.

„Sufferer” to piosenka genialnych Kingstonian, którą Astro i ja zawsze kochaliśmy. Astro był bardzo dumny z naszej wersji tej piosenki, podobnie jak ja. To pierwszy utwór z naszego nowego albumu studyjnego Unprecedented, który ukaże się latem. Ta piosenka jest jeszcze bardziej przejmująca i wyjątkowa, po tym, jak Astro tragicznie zginął po nagraniu tego albumu. Chcemy zachować jego pamięć żywą dzięki jego muzyce, tej piosence i albumowi” – komentuje Ali.

Oprócz trasy po Europie w 2022, legendarna brytyjska grupa reggae-pop ogłosiła koncerty w Ameryce Północnej, które rozpoczną się 12 maja w Las Vegas.