Plotki się potwierdzają! Mariah Carey i Brandy współpracowały przy odświeżonej wersji „The Roof”, piosenki z albumu Carey z 1997 roku, „Butterfly”. 12 kwietnia, z okazji rocznicy „The Emancipation of Mimi”, Carey zorganizowała Instagram Live, by poznać typy fanów w kategorii najbardziej niedocenionych piosenek arcydzieła z 2005 roku. Potwierdziła również krążące od jakiegoś czasu przypuszczenia, dotyczące jej współpracy z Brandy.

„Wygląda na to, że tam jest, jedna z moich ulubionych piosenek, jakie kiedykolwiek napisałem, i jedna z moich ulubionych artystek i przyjaciółek — jest niesamowita. Kochamy ją” – powiedziała Carey, spędzając czas z córką Monroe w wannie z hydromasażem.

The Roof (Back in Time)” – piosenka napisana przez Mariah Carey, Cory’ego Rooneya i the Trackmasters na siódmy album Carey “Butterfly“. Wyprodukowana przez Carey i the Trackmasters, jest zbudowana na elementach “Shook Ones Pt. II”.

Główny teledysk, nakręcony przez Carey i Diane Marteljest, bazowany jest na remiksie Mobba Deepa. Pokazuje Carey w limuzynie w czasie ulewnej i ciemnej nocy. Później wychodzi ona z limuzyny, aby uwolnić swoje wspomnienia. Teledysk został zmieniony na potrzeby nierapowej wersji i pokazany w MTV i VH1.