Sam Smith ogłosił nowy singiel zatytułowany „Love Me More”. Londyński piosenkarz i autor tekstów wyda utwór w przyszły czwartek, 28 kwietnia, o godzinie 23:00 czasu BST. Smith udostępnił wczoraj wiadomości w mediach społecznościowych wraz z oficjalną czarno-białą grafiką nadchodzącego utworu.


„Love Me More” będzie kontynuacją świątecznego singla „The Lighthouse Keeper” z 2020 roku, który został wyprodukowany przez Labrintha. Ostatni album studyjny Smitha, “Love Goes”, ukazał się wcześniej, w tym samym roku. Szczegóły pełnej kontynuacji mają dopiero się pojawić.


“Love Goes” zajęło miejsce 2 na liście Oficjalnych Albumów w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2020 roku, i zawierało takie hity, jak „Dancing with a Stranger”, „How Do You Sleep?” oraz “My Oasis”.

W listopadzie ubiegłego roku Smith przyczynił się do powstania charytatywnego coveru klasycznego singla Fleetwood Mac „Everywhere” wraz z takimi artystami jak Ed Sheeran, Yungblud i Lewis Capaldi. Dochód z singla trafił do BBC Children In Need.

Zeszłej jesieni „Like I Can” Sama Smitha również wróciło na listy przebojów dzięki TikTokowi. Pierwotnie piąty singiel z bardzo chwalonego debiutanckiego albumu Smitha, “In The Lonely Hour”, stał się ścieżką dźwiękową wielu trendów w aplikacji. Napisany przez Smitha i Matta Prime’a i wyprodukowany przez Steve’a Fitzmaurice’a, Jimmy’ego Napesa i Mojama, „Like I Can” szczegółowo opisuje porównania dokonane po zakończeniu związku.