Aurora opublikowała nowy, porywający singiel „The Woman I Am”. Utwór, który porusza kwestie pewności siebie i dumy, promuje specjalną wersję deluxe znakomicie ocenionego przez krytyków albumu norweskiej wokalistki, „The Gods We Can Touch”.

– To moja oda do kobiecej boskości – wyjaśnia norweska wokalistka. – Nie zawsze łatwo jest znaleźć swoje miejsce w świecie stworzonym dla mężczyzn, będąc kobietą. Odnaleźć siebie. Nauczyć się, że jest się źródłem życia, mocy, umiejętności, myśli i miłości. Czymś więcej niż tylko naczyniem. Nie istniejesz dla przyjemności innych, istniejesz dla siebie. Nawet poza twoim ciałem, twoim pięknem, twoim intelektem i twoimi osiągnięciami istnieje kobieta, która jest godna tego świata. Uwierz w nią. I poznaj jej wartość z każdym oddechem, jaki bierzesz. A wtedy może pewnego dnia świat będzie w harmonii. I równowaga. Ale tylko w ramionach równości.

W ramach promocji albumu „The Gods We Can Touch” przyjedzie do Polski.

Aurora wystąpi 24 czerwca w centrum koncertowym A2 we Wrocławiu, 27 czerwca w klubie Studio w Krakowie, 28 czerwca w B90 w Gdańsku i 29 czerwca w Progresji w Warszawie.

Zainspirowany gracką mitologią album „The Gods We Can Touch” trafił do top 10 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Płyta, która ukazała się nakładem prestiżowej wytwórni Decca, określona została jako euforyczna i niebiańska. W pierwszym tygodniu od premiery był to trzeci najęchętniej słuchany longplay na Spotify, obecnie ma ponad 96 milionów streamów w serwisie.

Wychowywała się w leśnej głuszy i górach niedaleko Bergen w Norwegii. Aurora Aksnes po raz pierwszy poczuła impuls do tworzenia, gdy miała 6 lat. Kiedy miała 12 lat, napisała „Runaway”. Piosenka doczekała się oficjalnego wydawnictwa, a parę lat późnej 12-letnia Billie Eilish między innymi dzięki temu utworowi sama zapragnęła zostać artystką. „Runaway” trafiło niedawno do Top 40 Singles Chart w Wielkiej Brytanii, a także trafił do top 20 Spotify Global.