Uznany i nagrodzony Grammy artysta Flume prezentuje nowy utwór “Sirens” z udziałem wschodzącej gwiazdy Caroline Polachek, którego współautorem i producentem jest Danny L Harle. Nowy utwór pochodzi z nadchodzącego albumu Flume’a, “Palaces”, który ukaże się 20 maja 2022.

“Caroline i ja znaliśmy się od lat, ale odkąd przeprowadziła się do Los Angeles, okazało się, że mieszkamy na tej samej ulicy i wpadamy na siebie niemal codziennie” – opowiada Flume. “Zaczęliśmy grać w cotygodniowe gry Magic The Gathering z A.G. Cookiem i kilkoma przyjaciółmi. W pewnym momencie zaczęliśmy też robić sesje, a Danny L Harle pokazał mi notatkę głosową Caroline z bardzo wstępnymi partiami wokalnymi. Spodobało mi się to i wróciłem do tego w czasie pandemii”. – dodaje

Mówiąc o genezie tekstu piosenki, Polachek dodaje:

“Mieszkałam sama w Londynie i był to najczarniejszy okres pandemii. Naprawdę mocno to przeżywałam, czując się taka mała, nie mając wpływu na nic na świecie, a tytuł “Sirens” odnosi się do nieustannych karetek, które słyszałam.”


Album “Palaces” zaczął nabierać kształtów, kiedy Flume wrócił do rodzinnej Australii, po zmaganiu się na początku pandemii z pisaniem muzyki w Los Angeles. Osiedlając się w nadmorskim miasteczku w regionie Northern Rivers w Nowej Południowej Walii, Flume szybko odnalazł inspirację, której potrzebował poprzez ponowne połączenie się z otaczającą go naturą – falujące wzgórza, chodzenie boso, zielony kolor nieba przed wielką burzą, uprawa i jedzenie własnych warzyw, zapach deszczu. Wraz ze swoim sąsiadem i wieloletnim współpracownikiem, artystą wizualnym Jonathanem Zawadą, zafascynowali się lokalną przyrodą, w szczególności ptakami, nagrywając ich dźwięki, które ostatecznie trafiły na album. W miarę jak Flume tworzył silny związek ze swoim otoczeniem, krążek, który chciał stworzyć zaczął się kształtować, ostatecznie przyjmując tytuł, który miał odpowiednio podkreślić luksus i magię świata natury. „Palaces” jest jego najbardziej dojrzałym i bezkompromisowym dziełem, prawdziwym testamentem pielęgnowania relacji, które nas wzbogacają i przynoszą nam spokój.

Na albumie pojawia się wielu gości, a lista obejmuje zarówno nowe, jak i znane nazwiska z całego świata – wschodzącą gwiazdę z USA Caroline Polachek, brytyjską ikonę Damona Albarna, Hiszpankę Virgen Marię, Francuzkę Oklou i Australijkę Kučka.