PJ Morton oddaje hołd rodzinnemu Orleanowi przy każdej możliwej okazji. Na jego cześć zatytułował jedną z piosenek i cały album, nagrany w stylu New Orleans Bounce. W hołdzie kobietom z The Big Easy nagrał w 2008 roku piosenkę „New Orleans Girl” z udziałem Trombone Shorty. W 2022 roku Morton powraca do utworu, aktualizując go do wersji na ścieżkę dźwiękową filmu dokumentalnego „Take Me To The River: New Orleans”.

PJ Mortona przy nowej wersji „New Orleans Girl” wspomagają NOLA, Cheeky Blakk i Rebirth Brass. Z tą trójką artystów, piosenka brzmi jak zupełnie nowa kompozycja. R&B Mortona, hip-hopowe rytmy Cheeky’ego i charakterystyczne brzmienie orkiestry dętej Rebirth pięknie komponują się z muzycznym listem miłosnym.

Synergię wszystkich widać również w teledysku „New Orleans Girl”, który przenosi nas w sam środek sesji nagraniowej piosenki.


Zaktualizowana wersja „New Orleans Girl” pochodzi z albumu „Take Me To The River: New Orleans”, który będzie zawierał nowe nagrania innych muzycznych bohaterów z Nowego Orleanu, takich jak Dr. John, Big Freedia, The Neville Brothers, Christian Scott aTunde Adjuah ​​i innych. „Take Me To The River: New Orleans” to kontynuacja oryginalnego filmu dokumentalnego reżysera/producenta Martina Shore’aTake Me To The River”, który skupiał się na bogatej spuściźnie muzycznej Memphis w stanie Tennessee. Według materiałów prasowych, nowy film „będzie celebrować muzyczną historię, dziedzictwo, kulturę i wpływy Nowego Orleanu i Luizjany na światową muzykę.

Premiera ścieżki dźwiękowej „Take Me To The River: New Orlean” 29 kwietnia.