Aya Nakamura, francusko-malijska gwiazda będąca czwarty rok z rzędu najchętniej słuchaną wokalistką we frankofonicznym świecie, opublikowała najnowszy singiel “Dégaine” (feat. Damso). Towarzyszący piosence zmysłowy teledysk wyreżyserował Maky Margaridis.


Aya Nakamura 2021 rok zakończyła samymi sukcesami. Znalazła się w top 40 w zestawieniu Spotify dzięki piosence “Djadja” feat. Maluma (ponad 500 milionów streamów) oraz wylansowała wiralowy przebój “Copines” (również ponad 500 milionów streamów). Trafiła też na okładkę francuskiego Vogue’a, gdzie została określona francuską ikoną nowego pokolenia, która pozostając wierną sobie, potrafi na nowo zdefiniować francuski szyk. Teraz, mieszkająca w Paryżu, a urodzona w Mali, wokalistka wraca z nową, nasyconą afro-karaibskimi rytmami piosenką “Dégaine”, co w luźnym tłumaczeniu oznacza styl, osobowość i charakter.

“Dégaine” to pierwszy utwór Nakamury od czasu wydania albumu “Aya” w listopadzie 2020 roku. Płyta, z której pochodziły przeboje “Plus Jamais” (feat. Stormzy) i “Jolie nana”, zapewniła artystce nagrodę France Musicza najchętniej streamowany album kobiety-artystki (łącznie miliard odsłuchów na całym świecie). Poprzednie dzieło wokalistki, “Nakamura”z 2018 roku, rozeszło się w 1 milionie egzemplarzy i przyniosło 4 miliardy odsłuchów, stając się najpopularniejszym francuskojęzycznym albumem na Spotify. Z krążka pochodzi megahit “Djadja” (ponad 1 miliard streamów) i tiktokowy faworyt “Copines”.

Aya Danioko urodziła się w Bamako, w Mali w 1995 roku. Dziś znana jako Aya Nakamura jest jedną z najważniejszych postaci na francuskiej scenie i jedną z najpopularniejszych artystek w Europie, czego dowodem są chociażby 3 miliardy odsłon na YouTube. Pseudonim zaczerpnęła od postaci Hiro Nakamury z serialu “Herosi”. W swej muzyce łączy wpływy paryskie, arabskie i afrykańskie, mieszając afrobeat z popem, R&B czy karaibskimi tanecznymi brzmieniami zouk.