Lifetime wybrało matkę chrzestną soulu – Patti LaBelle, aby zagrała w filmie „A New Orleans Noel”. Artystka dołączyła do obsady z Keshia Knight Pulliam i jej prawdziwego męża, Brada Jamesa. W filmie wyreżyserowanym przez Angelę Tucker LaBelle występuje jako Loretta Brown, ikona pralin z Nowego Orleanu, której domem zajmuje się dwóch zatrudnionych architektów – Grace Hill (Pulliam) i Anthony Brown (James), którzy studiowali razem.


Ich remont domu rozpoczyna się w przerwie świątecznej, powodując, że oboje podążają za swoimi planami. Jednak Hill otrzymuje nieoczekiwane zaproszenie od Jamesa i jego rodziny po tym, jak dowiaduje się, że nie ma nic zaplanowanego na święta.

Hill i James odkrywają, że czas spędzony pod jednym dachem związał ich w najcieplejszy sposób. Ale zaskakujące spotkanie może się zatrzymać, jeśli Hill zdecyduje się podjąć nową pracę poza Nowym Orleanem.

LaBelle nabiera nowego rozpędu w swojej wciąż kwitnącej karierze. Niedawno wystąpiła na specjalnym koncercie Tiny Desk, podczas którego NPR honoruje legendarne występy, zbiegające się z Black History Month.