NPR kontynuuje celebrowanie legendarnych wykonawców R&B. Matka chrzestna soulu, Patti LaBelle, jest najnowszą gwiazdą, która wystąpiła w serii koncertów Tiny Desk (Home). Wspierana przez pełny zespół i wokalistów w tle, LaBelle otworzyła swój 15-minutowy set utworem „Something Special (Is Gonna Happen Tonight)” z jej albumu z 1986 roku, „Winner In You”.

Następnie odwiedziła swój nominowany do nagrody Grammy album z 1983 roku, „I’m in Love Again”, aby wykonać „Love, Need and Want You” i „If You Only Knew”. Ten ostatni utwór osiągnął szczyt na pierwszym miejscu listy Hot Black Singles Billboard, znanej obecnie jako Hot R&B/Hip-Hop Songs, i pozostawał na szczycie przez cztery tygodnie.

Pochodząca z Filadelfii wokalistka zakończyła swój występ klasykiem „Lady Marmalade”, który w 1975 roku osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Piosenka została ponownie nagrana w 2001 roku przez Christinę Aguilerę, Myę, Pink, Lil Kim i Missy Elliott. W 2021 roku „Lady Marmalade” została dodana do Krajowego Rejestru Biblioteki Kongresu wraz z muzyką Janet Jackson i Kool & the Gang.