JP Cooper, ceniony brytyjski wokalista i songwriter, po pięcioletniej przerwie wydaje nowy album zatytułowany „She”. Wśród 13 piosenek wypełniających płytę, wiele zainspirowanych jest kobietami z życia Coopera. Dzięki nim wiele się nauczył. Bohaterki piosenek z „She” pomogły artyście dojrzeć.

„She” to eklektyczny zestaw, który przybliża talent JP do pisania piosenek oraz do łączenia rozmaitych stylów i gatunków, by wymienić porywające „Pretender” czy utrzymane w klimacie retro „Signs”. Krótko mówiąc, dla każdego coś miłego.

– Nie mogę uwierzyć, że minęło już tyle lat od mojej debiutanckiej płyty – mówi JP Cooper. – Nadal jestem pod wielkim wrażeniem, jak dobrze została odebrana i do jak wielu ludzi dotarła. Podobno drugi album jest najtrudniejszy, może właśnie dlatego tak długo nad nim pracowałem. Sam proces nie był jednak ciężki. Po sukcesie wydawać by się mogło, że presja będzie ogromna, ale otrzymałem tyle miłości, że w ogóle jej nie odczuwałem. Dojrzałem jako człowiek i jako artysta, co na pewno słychać na płycie.

– Postanowiłem zatytułować album „She”, by pokłonić się kobietom z mojego życia, które rzucały mi niezbędne wyzwania i dzięki którym mogłem się rozwijać – dodaje artysta. – Począwszy od mojej mamy, którą straciłem jako dziecko, przez cztery siostry, z którymi dorastałem, po matkę mego najstarszego syna, moją żonę Lauren. Jestem wdzięczny za wszystkie lekcje, nawet te najtrudniejsze. Jestem szczęśliwy, że mam w życiu takie osoby. Mógłbym się rozwodzić na temat brzmienia płyty, ale mam nadzieję, że to co przeczytaliście wyżej to wystarczająca zachęta, by sprawdzić „She”.

Na płycie znalazł się utwór „Need You Tonight” z udziałem wspaniałej Ray BLK, który ma już ponad 4,5 miliona streamów, a także przebojowy, energiczny numer „Call My Name” czy zabarwiony gospelowo „Holy Water”.


Wszystkim singlom towarzyszą klipy ukazujące relacje ojca z córką i poruszające tematy wiary, rodziny i miłości. Każdy z numerów doczekał się również gospelowej i akustycznej wersji.

JP Cooper odpowiada za jedne z największych przebojów ostatnich lat: niezapomniany „Perfect Strangers” Jonas Blue, którego Cooper jest współautorem i jego własny radiowy hit „September Song”, który na całym świecie zgromadził 750 milionów streamów. Ponadto, Cooper oraz Sigala i R3HAB nagrali razem utwór „Runaway”. JP pojawił się także w nowej wersji piosenki „Is It Just Me?” Emily Burns (top 10 na liście iTunes).

Urodzony w Manchesterze trubadur może pochwalić się milionem sprzedanych płyt i łącznie 4,5 miliarda streamów, a także 11 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify. Jego piosenki odtworzono 12 000 razy w 250 rozgłośniach radiowych, a ponadto wyprzedał koncerty w Wielkiej Brytanii i Europie.