Mahalia, nominowana do Grammy gwiazda R&B, wraca z nowym singlem “Letter To Ur Ex”. Po utworach “Whenever You’re Ready” i “Roadside” z udziałem rapera AJ-a Tracey, najnowsza piosenka przedstawia bardziej retrospekcyjną odsłonę twórczości artystki i jej dojrzalsze oblicze.

Napisałam “Letter To Ur Ex” pewnego poranka, kiedy pokłóciłam się z moim facetem o SMSa, którego poprzedniego wieczoru dostał od swojej byłej partnerki. Na początku każdego związku, chyba każdy ma poczucie, że to nowy początek. Jakby wszystko wcześniej nie miało znaczenia, bo teraz zaczynamy razem wspólną podróż. To doświadczenie nauczyło mnie, że jednak nie zawsze tak jest. Chciałam powiedzieć tej kobiecie, jak jej działania na mnie wpływają. Jak jej potrzeba zamknięcia pewnego rozdziału, jest moją stratą w miłości. Pomyślałam ponadto, że również jestem kobietą, która przechodziła przez podobną sytuację i chciałam ją poprosić, żeby w końcu odpuściła, żeby pozwoliła mu odejść. Żeby zamknęli swoje drzwi, żebym ja mogła otworzyć swoje – opowiada Mahalia.

Do piosenki powstał klip, w którym widzimy Mahalię z jej partnerem w sypialni oraz przechadzającą się ulicami. Za reżyserię teledysku odpowiadają Mahalia i brytyjski twórca, Oliver Kane.


Pochodząca z Leicester wokalistka ma za sobą 2 wspaniałe lata, w trakcie których stała się jedną z najbardziej obiecujących artystek. W 2020 roku zdobyła drugą nominację do BRIT i pojawiła się gościnnie na debiutanckim mixtapie “Send Them To Coventry” rapera Pa Salieu. Można ją było usłyszeć także na albumie “Edna” (numer 1 w UK) innego hiphopowego twórcy Headie OneMahalia otrzymała również nominację do Grammy za singiel “All I Need” Jacoba Colliera, w którym wystąpiła razem z amerykańskim raperem Ty Dolla $ign. Artystka dostała także trzy nominacje do MOBO za debiutancki album “Love and Compromise”. W 2021 roku Mahalia po raz pierwszy została nominowana do nagrody Ivor Novello za tekst napisany z Pa Salieu do singla “Energy”.

Ostatnie lata były też dla Mahalii czasem na głębsze przemyślenia i refleksje na temat zawodowego i prywatnego życia.

Skupiamy się na tym, jak poprawić sobie życie w tym trudnym okresie. Chcę jednak zaapelować, byśmy nie wymazywali z pamięci i wspaniałych, i bolesnych sytuacji, bo to właśnie one nas kształtują – podsumowuje wokalistka.