W dniach 25-28.08.2022 w miejscowości Abbots Ripton, 80 mil na północ od Londynu, odbędzie się trzecia edycja prestiżowego festiwalu We Out Here, organizowanego przez Gillesa Petersona przy współpracy z Worldwide FM i Brownswood Recordings. Zobacz kto wystąpi!

Legendarne brazylijskie jazzowo-funkowe trio Azymuth, kanadyjski zespół BadBadNotGood, Nu Genea z Neapolu wraz z live bandem, czerpiąca z rdzennej muzyki RPA grupa BCUC, jeden z pionierów broken beatu Kaidi Tatham, amerykańska trębaczka jazzowa i kompozytorka Jaimie Branch, Underground Resistance z Detroit z “hi-tech jazz show” oraz “legendarny szaman duchowego jazzu z Chicago”, multiinstrumentalista Kahil El’Zabar ze swoim kwartetem – to tylko wierzchołek góry lodowej tegorocznego line-upu festiwalu. Organizatorzy ogłosili listę 80. artystów, którzy wystąpią w sierpniu na scenach We Out Here w idyllicznej scenerii Abbots Ripton. A to dopiero początek – docelowa lista artystów będzie ponad dwukrotnie większa!

Tradycyjnie ważną część programu festiwalu stanowić będą artyści związani ze sceną brytyjską. Wystąpią m.in. The Comet is Coming z porywającą mieszanką jazzu, elektroniki i psychodelicznego rocka, Emma-Jean Thackray, Nala Sinephro, enigmatyczna raperka John Glacier, balansujący pomiędzy gatunkami Obongjayar, a także dwudziestoosobowy zespół New Regency Orchestra, na nowo odkrywający afro-kubańskie klasyczne brzmienie połączone z nowoczesnym londyńskim akcentem.

Pojawią się także artyści, których pamiętamy z poprzednich edycji We Out Here – Colleen „Cosmo” Murphy, Alexander Nut, Overmono, Mr Scruff, Errol & Alex Rita (Touching Bass), Coco Maria, Charlie Dark, a także nowe twarze tworzące brytyjską scenę klubową: Jossy Mitsu, Parris, Tim Reaper i Yung Singh. Wystąpią także: legenda Dub Reggae Jah Shaka, genialny producent Maurice Fulton, czy innowator muzyki house Louie Vega. Z okazji 15-lecia wytwórni Hessle Audio w specjalnym programie pojawią się m.in. Ben UFO, Pangea, Pearson Sound oraz goście: Goldie, Luke Una oraz Charlie Bones.

Festiwal We Out Here oferuje zróżnicowany, eklektyczny line-up, łączący muzykę graną na żywo z kulturą klubową. W ubiegłym roku na kilkunastu scenach festiwalu wystąpiło ponad 200 artystów. Oprócz programu muzycznego We Out Here oferuje szereg aktywności wellness, rodzinnych i kulturalnych; od rozmów po niezależne targi płyt, aktywności sportowe i roller disco.

Pomimo, iż to dopiero trzecia edycja, festiwal We Out Here już zdążył wyrobić sobie mocną markę. W 2021 roku został wybrany przez prestiżowy brytyjski magazyn muzyczny DJ Magazine najlepszym festiwalem w UK, a bilety na jego poprzednią edycję, w której uczestniczyło ok. 15 tys. osób, wyprzedały się z niemal półrocznym wyprzedzeniem!

We Out Here 2022 – zobacz kto wystąpi!

Bilety + więcej info

Pełna lista wykonawców zostanie ogłoszona wkrótce. Bilety na We Out Here Festival 2022 możesz kupić tutaj. Więcej o wydarzeniu przeczytasz na oficjalnej stronie festiwalu.

We Out Here Festival 2021. Fot. Rob Jones (Khroma Collective)

Zobacz, jak było na poprzednich edycjach!

Z festiwalem We Out Here jesteśmy od samego początku. Relacjonowaliśmy dla Was zarówno pierwszą edycję w 2019 roku, jak również drugą edycję festiwalu w 2021 roku (w 2020 r. festiwal nie odbył się z powodu pandemii). Nie zabraknie nas także na trzeciej edycji! Na naszej stronie oraz w social mediach będziemy relacjonować dla Was to wydarzenie! Już wkrótce na naszej stronie znajdziecie także więcej zapowiedzi i informacji dotyczących tegorocznej edycji We Out Here!

Sprawdźcie video podsumowujące ubiegłoroczną edycję, przygotowane przez Tarsier Creative!

We Out Here Festival czyli kolejna inicjatywa Gilles’a Petersona

Festiwal We Out Here powstał z inicjatywy Gillesa Petersona – legendarnego DJa, promotora i prezentera radiowego, znanego m.in. z autorskich audycji radiowych na falach BBC 6 Music, który swoją karierę rozpoczynał w połowie lat 80 na falach pirackiej londyńskiej rozgłośni radiowej Radio Invicta. 

Gilles Peterson jest także założycielem (we wrześniu 2016 roku) wielokrotnie nagradzanej platformy promującej undergroundową muzykę i kulturę z całego świata – Worldwide FM. Stacja ma siedzibę we wschodnim Londynie, z oddziałami m.in. w Berlinie, Kioto, Los Angeles, Paryżu, Rio, Tokio.

Gilles Peterson w ciągu kilku dekad swojej działalności odegrał kluczową rolę w promowaniu hip-hopu, muzyki elektronicznej i jazzu we wszelkich jego odmianach. Gilles Peterson jest założycielem wpływowych wytwórni muzycznych, takich jak Acid Jazz, Talkin’ Loud oraz Brownswood Recordings, w której działa obecnie. To właśnie nakładem tego ostatniego wydawnictwa w 2018 ukazał się album ‘We Out Here’ prezentujący najmocniejsze jazzowe postaci w Londynie w tamtym czasie. Na albumie pojawili się m.in. Shabaka Hutchings, Theon Cross, Nubya Garcia, Moses Boyd, Maisha. To od nazwy tego wydawnictwa zaczerpnięto nazwę festiwalu.

Gilles Peterson, poza We Out Here, co roku organizuje trzy duże imprezy – Worldwide Awards w Londynie (będącą muzycznym podsumowaniem roku i okazją do wręczenia nagród na najlepsze albumy), a także Worldwide Festival we Francji i Szwajcarii.

Gilles Peterson podczas setu w Love Dancin’. We Out Here 2021. Fot. Mariusz Jakubus (Jazzsoul.pl)