Pięciokrotny zdobywca Grammy, znany jako Keb’ Mo’ wydaje swój nowy singiel „Good To Be (Home Again)” w Rounder Records. To tytułowa piosenka z jego albumu „Good To Be”, który pojawi się 21 stycznia.

Nowa piosenka jest następstwem pojawienia się w październiku ubiegłego roku pierwszej zapowiedzi albumu, „Good Strong Woman”, z udziałem Dariusa Ruckera. Gwiazda country jest jednym z wielu współtwórców zestawu, Kristin Chenoweth i Old Crow Medicine Show również znaleźli się w tym gronie. Keb’ Mo’ jest współproducentem „Good To Be” wraz z innym bohaterem country, Vincem Gillem, który nadzorował trzy utwory oraz z potrójnym zdobywcą nagrody Grammy Tomem Hambridge’em, który ma na swoim koncie współpracę z B.B. Kingiem i Buddy Guy’em.

„Good To Be (Home Again)” to celebracja wychowania Keba w Compton w Kalifornii, której tematem jest starzenie się i dorastanie bez zapominania, skąd pochodzisz. Część albumu napisał w domu w Compton, w którym dorastał, a część w swoim przybranym rodzinnym mieście Nashville.


Ostatni album Keb’ Mo’ z całkowicie nowym materiałem, „Oklahoma”, został wydany w czerwcu 2019 roku i zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Americana Album na 62. rozdaniu nagród.

Mo’ wesprze wydanie „Good To Be” z obszernym harmonogramem tras koncertowych w pierwszej połowie 2022 roku. Jego następny koncert odbędzie się 20 stycznia, pierwszy z dwóch kolejnych wieczorów w Birchmere w Aleksandrii w stanie Wirginia. Dwa koncerty są zarezerwowane w City Winery w Nowym Jorku na 30 i 31 stycznia, a 6 maja rozpoczyna solową, europejską trasę koncertową w Szwajcarii.