Jeden z najbardziej utytułowanych DJ’ów na świecie DJ Qbert oraz polscy Dj’e i producenci Eprom, Decks i ES.CE, a także wybitni muzycy jazzowi tacy jak, Alex Hahn, Kevin Louis i Mateusz Pospieszalski w najnowszym międzynarodowym koncercie Rebel Babel Ensemble pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. 9 grudnia pojawił się premierowy klip – L.U.C. DJ Q-Bert Alex Hahn & Rebel Babel Ensemble „Dialog 3 – Roaring 20’s 2022, zaś 20 grudnia odbył się cały koncert.


Roaring 20’s 2022 to najnowsza produkcja L.U.C., który w kooperacji z Muzeum Jazzu z Nowego Orleanu połączył kilkunastu producentów, dj’ów i muzyków jazzowych w koncercie nawiązującym do utworów polskiego dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszymy fragmenty piosenek Hanki Ordonówny, Mariana Demara, Henryka Warsa, Mieczysława Fogga, Emanuela Szlachtera w nowych hip-hopowych i chill-hopowych wersjach. Podróżniczy koncert ukazujący muzyków i ich środowiska oraz krajobrazy różnych części świata usłyszeliśmy i zobaczyliśmy 20 grudnia 2021 roku, na kanale LUCfilms oraz na kanałach Muzeum Jazzu z Nowego Orleanu. Koncert powstał w koprodukcji z Instytutem Adama Mickiewicza i miastem Sopot.

L.U.C.: – Mówi się, że historia rzadko się powtarza, ale często rymuje. Mam wrażenie pewnego podobieństwa współczesności do lat 20 ubiegłego wieku i to nie tylko ze względu na szalejącą właśnie inflację. Przytłaczająca ilość wynalazków, zmiana postrzegania rzeczywistości wtedy poprzez ruchomy obraz i kino – dziś poprzez internet, bitcoiny i wirtualną rzeczywistość. Ogromne przemiany społeczno-ekonomiczne, ucieczka od wolności i wielki niepokój widma nadchodzącego kryzysu a nawet wojen. W takiej chwili chcieliśmy przypomnieć o roli pokojowego dialogu między kulturami. Naszymi międzynarodowymi koncertami chcemy przypominać, że ludzkość jest jedną orkiestrą, która gra wspólnie w małej, samotnej filharmonii jaką jest Ziemia zawieszona w pustym i zimnym kosmosie. One Planet, One Love, One Ensemble.

Międzynarodowa, otwarta orkiestra Rebel Babel Ensemble połączyła już ponad 11.000 muzyków. Równolegle z pracą nad albumem z polskimi artystami Dialog 2, powstaje międzynarodowy, transatlantycki album Dialog 3 z muzykami z Europy i USA. Premiera planowana jest na 2022 rok.