Londyński duet Blue Lab Beats, nominowany do nagród Grammy i MOBO, zapowiedział na 25 lutego wydanie długo oczekiwanego, pełnometrażowego debiutu „Motherland Journey”. Wraz z informacją, przedstawili tytułowy utwór, w którym ghański producent KillBeatz wykorzystał wokal nieżyjącego króla afrobeatu, Fely Kuti.

Motherland Journey”, album, który powstawał przez lata, jest wynikiem niestrudzonych dni w studio – celebracji przekraczania granic, podejmowania ryzyka i pokonywania przeciwności losu. To, co zaczęło się jako ponad 70 nagrań demo, zostało skrupulatnie zredukowane do 17-ścieżkowej płyty. Jest to największy dotychczasowy projekt Blue Lab Beats, a fakt, że jest wydawany za pośrednictwem legendarnego Blue Note, nadaje mu dodatkowej wartości.

Płyta zawiera kilka wcześniej wydanych singli, w tym „Labels”, majestatyczny dźwiękowy twór, który łączy zgrabne takty Kofi Stone i przykuwający uwagę wokal Tiana Major9. Kolejne single to „Blow You Away (Delilah)” i „Sensual Loving”, oba z charakterystycznym wokalem księcia afrobeatz Ghetto Boy oraz „Dat It”, potężna kombinacja linii fortepianu i przesyconego funkiem syntezatora.