Alicia Keys nie przestaje promować swojego najnowszego albumu zatytułowanego „KEYS”. Wydawnictwo oferuje podwójne, jedyne w swoim rodzaju dźwiękowe doświadczenia – wersja „Originals” zawiera wszystkie nowe utwory, które są kwintesencją Alicii, przypominające muzyczny krajobraz, który wszyscy znają i kochają od czasu jej debiutu. Wersja „Unlocked” zwiększa wrażenia, gdy Alicia sampluje swoje nowe kawałki. Pomaga jej w tym zdobywca nagrody Grammy, producent Mike WiLL Made-It. Album ukazał się niedługo po dwóch nominacjach do nagrody Grammy w kategoriach Song of the Year („A Beautiful Noise” feat. Bandi Carlile) i Best Immersive Audio Album („Alicia”).

Poniżej obejrzeć możecie klip do utworu „Come For Me” (Unlocked), w którym Keys wspierają Khalid i Lucky Daye.


Artystka tak opowiada o „KEYS”:

„To mój ulubiony projekt do tej pory! To droga, którą podążam i to ja prowadzę. Uwielbiam obie wersje – są jak sobota i niedziela. Pokochacie tę muzykę!”. Na 26-utworowym podwójnym albumie gościnnie wystąpili Khalid i Lucky Daye w „Come For Me (Unlocked)”, Lil Wayne w „Nat King Cole (Unlocked)”, Brandi Carlile w „Paper Flowers (Originals)”, Pusha T w „Plentiful (Originals)” i Swae Lee w „LALA (Unlocked)”. „KEYS” zawiera również „Best of Me”, ciepło przyjęty singiel wydany jeszcze w październiku.

Artystka podzieliła się również dość istotną informacją. Album „Keys” jest ostatnim, który został wydany przez RCA Records. Czyżby Alicia zaczęła wydawać kolejne płyty we własnej wytwórni? Czas pokaże.