Aurora zapowiada „A Touch Of The Divine”, cyfrowe doświadczenie, w ramach którego premierowo wykona materiał z nadchodzącej płyty „The Gods We Can Touch”. Jedyny w swoim rodzaju projekt będzie można oglądać na żywo 25 stycznia na platformie Moment House. 

– Rzadko się zdarza, bym przedstawiała duszę swej muzyki tak, jak to będzie miało miejsce na Moment – mówi Aurora. – Będzie to czyste, wspaniałe doświadczenie. Nie mogę się doczekać, by pokazać mym wojownikom uniwersum tej płyty. Dotyk czegoś boskiego.

Wraz z zapowiedzią niepowtarzalnego show, wokalistka opublikowała czwarty singiel z nowego albumu. Najnowsza piosenka promująca „The Gods We Can Touch” to eteryczna „Heathens”.

– Dawno, dawno temu Ewa posmakowała zakazanego owocu z drzewa zła i dobra – opowiada o utworze Aurora. – Swym czynem dała ludzkości wolność. Wolność, by żyć tak jak chcemy, by eksplorować i smakować. Uważam, że życie powinno mieć pełnię barw i dlatego żyjemy jak poganie (ang. heathens).

W ubiegłym miesiącu artystka zaprezentowała dwa utwory z nadchodzącej płyty. Pierwszy z nich to „Paramour”, którego współtwórcą jest songwriter i producent Sub Urban, drugi – „Midas” – pojawił się w zwiastunie serialu „Hanna”.

Album „The Gods We Can Touch” ukaże się 21 stycznia 2022 roku nakładem prestiżowej wytwórni Decca. Będzie to trzecia długogrająca propozycja od Aurory. To elegancki, niebiański, ale i pełen prowokacyjnych treści materiał o wstydzie, pożądaniu i moralności. Wszystko ubrane w narrację greckiej mitologii – w każdym z 15 utworów na płycie poznajemy bowiem innego boga.

W ramach promocji płyty Aurora wyruszy w trasę, która obejmie również Polskę. Norweżka wystąpi 1 marca 2022 roku w klubie Studio w Krakowie, 2 marca 2022 roku w Progresji w Warszawie oraz 3 marca 2022 roku w B90 w Gdańsku.