Na najnowszej EPce Tkay Maidza znalazły się m.in. single „Cashmere”, „Syrup” i „Kim (ft. Yung Baby Tate)”, a także najnowszy „Onto Me”, do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez Roxanę Baldovin. Last Year Was Weird, Vol. 3 w formacie cyfrowym ukazała się 9 lipca 2021 – teraz dostępna także w wersji winylowej.

Wyprodukowana przez długoletniego współpracownika Dana Farbera, „Last Year Was Weird, Vol. 3” stanowi kulminację 3-letniej eksploracji afrykańsko-australijskich doświadczeń Maidzy zamkniętych w 24 utworach. Na „Vol. 3” znalazło się 8 piosenek, w których Tkay w pełni realizuje swoją artystyczną wszechstronność, obejmującą wszystko od popu, przez trap, po R&B.


Od uznanego przez krytyków debiutanckiego albumu „TKAY” do chwili obecnej zdobyła publiczność na całym świecie dzięki wydawnictwom  takim jak single „MOB”, „White Rose”, mixtape  z 2018 roku „Last Year Was Weird Vol. 1” i piosenki „Awake” oraz „IDC IF U BE DED”. Praca Tkay zaowocowała nagrodą MTV EMA 2018, nominacją do BET Awards 2016, a także trasami koncertowymi z takimi artystami jak Mark Ronson, Charli XCX, Rita Ora, RL Grime, Years and Years i Troye Sivan. Tkay mocno wpisała się w świat mody – od założenia własnej firmy odzieżowej Last Year Was Weird, po soundtrack do przejmującej kampanii Stelli McCartney dotyczącej marnotrawstwa w świecie mody. Tkay współpracowała również z czołowymi światowymi markami, takimi jak Tommy Hilfiger, Coca-Cola i Nike.

Last Year Was Weird, Vol. 2 – jej pierwsze wydawnictwo w 4AD, ugruntowało jej pozycję jako jednego z najbardziej ekscytujących głosów w nowej gwardii hip-hopu.  Vol. 2  zawiera nominowany do nagrody ARIA singiel „Awake” z udziałem JPEGMAFIA, który zdobył nagrodę Best of the Decade od The Needle Drop, a także pochwały od Pitchfork, The FADER, Dazed, Complex i innych.