Mistrz brzmienia soul/r&b Maxwell, dziś o 15:00 opublikował klip do swojego nowego singla „OFF”. To pierwszy utwór zapowiadający pierwszy od sześciu lat albumu „blacksummer’sNIGHT”. Nowy longplay jest ostatnią odsłoną nagradzanej i docenionej przez krytyków serii trylogii BLACKSUMMERS’NIGHT, która przyniosła mu siedem nominacji do nagrody GRAMMY i trzy wygrane!


Krążek „blacksummmers’NIGHT” zamyka podróż, którą Maxwell rozpoczął ponad dekadę temu. W 2009 roku, pierwszy z serii, „BLACKsumers’night” uplasował się na pierwszym miejscu listy Billboard Top 200, pokrył się platyną, a  za  utwór „Pretty Wings” Maxwell zgarnął nagrodę GRAMMY razem „Najlepszy album R&B” i „Najlepszy męski występ wokalny R&B”. W 2016 roku sequel „blackSUMMERS’night” zajął trzecie miejsce w Top 200, co oznacza jego czwarty debiut w Top 10 w klasyfikacji generalnej. Album znalazł się również na  zestawieniu „Najlepsza nowa muzyka” Pitchfork, dostał 4 na 5 gwiazdek od Rolling Stone’a, 3,5 na 4 od USA Today i A- od Entertainment Weekly. Tymczasem „Lake By The Ocean” otrzymał  nagrodę  za „Najlepszą piosenkę R&B” na rozdaniu GRAMMY 2017.

Maxwell od ponad dwóch dekad umiejętnie porusza melomanów na całym świecie, mając na swoim koncie pięć studyjnych albumów. Piosenkarz na nowo zdefiniował muzykę soul w kwietniu 1996 roku, wydając w Columbia Records swój debiutancki longplay „Maxwell’s Urban Hang Suite”. Zdobył nominacje do nagrody Grammy, status podwójnej platyny i złoto RIAA za singiel „Ascension (Don’t Ever Wonder)”. Następnie pojawiły się platynowe albumy „Embrya” (1998) i „Now” (2001). Po ośmiu latach „BLACKsummmers’night” z 2009 roku zadebiutowało na pierwszym miejscu listy Billboard 200 i zdobyło dwie nagrody Grammy, w tym za najlepszy album R&B. Do tej pory Maxwell uzyskał 4 certyfikaty platynowego albumu od RIAA. Jego ostatni album „blackSUMMERS’night”, druga część muzycznej trylogii, przyniósł Maxwellowi trzecią nagrodę Grammy (najlepszy utwór R&B za „Lake By The Ocean”), nagrodę NAACP Image Award (wybitny artysta męski) oraz nagrodę Soul Train Award (Najlepszy męski artysta R&B/Soul).

Maxwell sprzedał ponad 10 milionów albumów i zaliczył ponad miliard streamów na całym świecie!