Pochodząca z Los Angeles japońsko-afrykańsko-amerykańska wokalistka Judith Hill, której popularność przyniósł udział w czwartym sezonie programu telewizyjnego The Voice wystąpiła po raz pierwszy w Polsce!. Niezwykły głos artystki pokochały miliony Amerykanów, którzy już wcześniej mogli usłyszeć ją na największych scenach koncertowych w towarzystwie takich wykonawców jak Michael Jackson czy Josh Groban. To jednak niesamowity talent i ciężka praca zaowocowały jej muzycznym sukcesem!

Swój debiutancki album „Back in Time” nagrała i wyprodukowała w roku 2015 wspólnie z Prince’em w jego wytwórni Paisley Park. Co ciekawe, w tym samym roku za muzykę do filmu „20 stóp od Gwiazd” została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy film muzyczny. Zwyciężyła pokonując takich artystów jak m.in. Beyoncé, Pink oraz Metallica.

W marcu 2021 roku wydała kolejną, czwartą już płytę „Baby, I’m Hollywood”. Najnowszy album jest dla artystki bardzo osobistym wyznaniem. To kalejdoskopowy dokument opisujący jej podróż w poszukiwaniu samej siebie, dlatego też tytuł krążka nie jest przypadkowy. Artystka mówi o nim w następujący sposób:

„Chciałam ukazać Hollywood jako kobietę, która przetrwała. W mojej karierze przeszłam przez tak wiele szczytów i dolin, a show musi trwać dalej. Przesłaniem płynącym z płyty jest bycie wytrwałym, wnoszenie na scenę całego swojego bólu i swojej historii”

Fantastyczna podróż Judith Hill ożywa już w tytułowym utworze, nawiązującym do swobodnej soulowej rewolucji lat 60-tych. Potężna mieszanka bluesa, powolnych jamów R&B oraz chrupiących gitarowych groove’ów zamknięta w jednym koncercie – pierwszym w Polsce koncercie Judith Hill, inaugurującym niezwykły cykl 8 kobiet.