Joss Stone powróciła z nowym singlem i zapowiedzią swojego pierwszego nowego albumu od czasu „Water For Your Soul” z 2015 roku. Zatytułowany „Never Forget My Love”, ósmy studyjny album brytyjskiej piosenkarki i autorki tekstów ma się ukazać na początku 2022 roku, a utwór tytułowy jest już dostępny.


Nowy projekt, napisany i wyprodukowany przez Dave’a Stewarta z Eurythmics, oddaje talent Stone do pełnych pasji występów, jednocześnie podnosząc stawkę w zakresie jej brzmienia, łącząc elementy ruchu neo-soulowego, który rozkwitł od czasu, gdy po raz pierwszy zadebiutowała na początku XXI wieku.

Część elegancji Stone opiera się na pochodzeniu samych piosenek – zanim zostały wyposażone w eleganckie aranżacje, były akustycznymi kompozycjami.

Joss i ja mieliśmy wiele przygód na całym świecie, pisząc i nagrywając, i zawsze cieszyliśmy się każdą minutą” – wyjaśnił Stewart. „Jesteśmy zasadniczo najlepszymi przyjaciółmi, co sprawia, że ​​nie wymaga to wysiłku. Muzyka płynie między nami naturalnie. Przy tworzeniu albumu „Never Forget My Love”, jak zwykle zaczęliśmy tylko we dwoje.”

Ze swojej strony Stone jest wdzięczna za powrót do pełnych wydawnictw wraz z tak zaufanym współpracownikiem.

Dave i ja jesteśmy wspaniałymi przyjaciółmi od bardzo dawna i pracowaliśmy razem nad różnymi projektami – ma tę spokojną, cichą pewność siebie, która zachęca do opowiedzenia swojej historii” – powiedziała. „Jest powiewem świeżego powietrza, bardzo młodym duchem. I zawsze chce cię podnieść.

Od czasu jej ostatniego albumu, Stone była zupełnie nieaktywna — poza muzyką jest twórcą i gospodarzem serii podcastów „A Cuppa Happy”, w której zagłębia się w intymne rozmowy z takimi osobami jak Stewart, Shaggy, Boy George, i wiele więcej.