Kiwi to krakowska artystka odkryta w ramach akcji FONOBO Pitcher. Po bardzo dobrze przyjętej EPce, młoda wokalistka i autorka tekstów, zapowiada swój debiutancki album. Do tej pory promowała go dwoma utworami – wydanym w czerwcu 2021 roku kawałkiem “Tańcz” oraz piosenką “Monochrom”, której premiera odbyła się pod koniec sierpnia. Teraz prezentuje trzeci singiel zapowiadający płytę, która ukaże się w przyszłym roku nakładem wydawnictwa FONOBO Label. Najnowszy singiel nosi tytuł “Plagiat“. Za jego produkcję odpowiada SARNULA. O samym utworze KIWI mówi:

“To mój protest przeciwko udawaniu kogoś, kim się nie jest. Spróbujmy poszukać prawdy w sobie, zamiast iść na skróty klonując innych.”


Pod pseudonimem KIWI kryje się Wiktoria Nazarian, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów z Krakowa. Ma w sobie pół krwi polskiej i pół ormiańskiej. Zanim rozpoczęła solową karierę była częścią projektu Out Of The Box, który współtworzyła z Mateuszem Frankiewiczem z Hyper Son. Swój pierwszy singiel pt. “Zatraceni” wydała w ramach projektu FONOBO Pitcher. Kontynuując współpracę z FONOBO Label wypuściła EPkę “Nocą”. Po drodze artystka została doceniona przez Spotify, a teraz zbiera materiał na debiutancką płytę. Dotychczas ukazały się dwa utwory promujące nadchodzący album. Mówi, że najpiękniejsze rzeczy powstają, kiedy zamknie się sam na sam z Abletonem w swoim pokoju na jedenastym piętrze. Uwielbia połączenie delikatnego wokalu z elektronicznym brzmieniem. Tworzy piosenki, które łapią za serce i hipnotyzują słuchacza.