Światło dzienne ujrzał soundtrack do filmu „Zemsta rewolwerowca” („The Harder They Fall”), na który trafiły utwory takich artystów jak Jay-Z, Kid Cudi, Ms. Lauryn Hill, Jadakiss, Conway The Machine, Koffee, Seal, CeeLo Green. W zestawie znalazła się także piosenka „No Turning Around” nagrana przez reżysera obrazu, Jeymesa Samuela.

Każdy z utworów na płycie produkował Samuel, który również jest współautorem scenariusza „Zemsty rewolwerowca”. W filmie występują Jonathan Majors, Zazie Beetz, Delroy Lindo, LaKeith Stanfield, Danielle Deadwyler, Edi Gathegi, R.J. Cyler, Damon Wayans Jr., Deon Cole with Regina King and Idris Elba.

– Jestem zaszczycony, że mogłem współpracować z tak utalentowanymi artystami przy tym soundtracku – powiedział Samuel. – Zależało mi na stworzeniu różnorodnego wydawnictwa, na którym w nowatorski sposób mieszałyby się różne gatunki i różne epoki. Mam nadzieję, że dzięki naszej współpracy, fani będą w pełni mogli zanurzyć się w historii, którą chcieliśmy opowiedzieć.

Na soundtracku znalazła się wyczekiwana od dawna kooperacja Jaya-Z z Kid Cudim w utworze „Guns Go Bang”, którego fragment można było usłyszeć w głównym zwiastunie filmu. To pierwszy duet raperów od 2009 roku. Ponadto Jay-Z pojawia się w utworze „King Kong Riddim” z Jadakissem i Conway The Machine. Warto odnotować, że na „The Harder They Fall” trafiła piosenka rzadko publikującej Ms. Lauryn Hill, która połączyła siły z Fatoumatą Diawarą w „Black Woman”. Współproducentami soundtracku są Jeymes Samuel i Shawn „JAY-Z” Carter. Płyta ukazała się nakładem Roc Nation we współpracy z Netfliksem.

Film “Zemsta rewolwerowca” od 3 listopada można oglądać na Netfliksie.