Album „I Dream Of Christmas” Norah Jones został wyprodukowany przez Leona Michelsa z udziałem znakomitych muzyków jak: Brian Blade na perkusji, Tony Scherr i Nick Movshon na basie, Russ Pahl gitara, Marika Hughes na wiolonczeli, Dave Guy na trąbce, Raymond Mason na puzonie, a Michels na saksofonie, flecie, perkusji.

Norah Jones od prawie 20 lat jest głosem otuchy, odkąd jej debiutancki album „Come Away With Me” z 2002 roku stał się muzycznym towarzyszem milionów ludzi na całym świecie. Teraz dziewięciokrotna zdobywczyni GRAMMY wokalistka, kompozytorka i pianistka stworzyła swój pierwszy świąteczny album „I Dream Of Christmas”, z kolekcją ponadczasowych świątecznych standardów i własnych kompozycji.

„I Dream Of Christmas” ukazuje się dzisiaj, tj. 14 października, dzień wcześniej niż planowano.

– Zawsze kochałam muzykę bożonarodzeniową, ale do tej pory nigdy nie miałam większej ochoty nagrać świątecznego albumu – mówi Norah. – W zeszłym roku słuchałam Funky Christmas Jamesa Browna i Elvis’s Christmas Albumu podczas lockdownu. W styczniu 2021 zacząłam myśleć o własnym świątecznym projekcie i dało mi to mnóstwo radości.

Na albumie znajdziemy między innymi interpretację Norah „Christmas Don’t Be Late” autorstwa Davida Seville (aka Ross Bagdasarian) nową wersję „White Christmas”, „Blue Christmas”, „Winter Wonderland” czy „Christmas Time Is Here”.