Norweska autorka piosenek, Aurora, ogłosiła wydanie swojego nowego albumu, „The Gods We Can Touch”, który ma ukazać się 21 stycznia 2021 roku, wraz z pierwszym singlem, euforycznym „Giving In To The Love”. Utwór miał swoją premierę w australijskim Triple J – australijskiej ogólnokrajowej stacji radiowej.

Aurora wyjaśniła:

„Duchowe drzwi między człowiekiem a bogami to bardzo skomplikowana sprawa. We właściwych rękach wiara może stać się najpiękniejszą rzeczą. Opiekuńcza i ciepła. A w niewłaściwych rękach może stać się latarnią morską wojny i śmierci. Jedna rzecz, która zawsze mnie niepokoiła, to pomysł, że urodziliśmy się niegodni, aby uważać się za godnych, tłumiąc siły w nas, które czynią nas ludźmi”.

„Nie idealna, nie bez skazy, po prostu ludzka. Czy moglibyśmy znaleźć tę Boską moc w sobie, będąc wciąż przywiązanym i uwiedzionym do cudów świata. Miąższ, owoce i wino. Myślę, że to właśnie intryguje mnie w greckich bogach. Bogowie starożytnego świata. Idealnie niedoskonałego. Prawie w naszym zasięgu. Jak bogowie, których możemy dotykać”.

Omawiając utwór, Aurora dodaje:

„Myślałam o Prometeuszu i o tym, jak ukradł ogień, by wyrzeźbić nas – ludzi. Czuję, że czasami zapominamy, że jesteśmy żywymi stworzeniami, zdolnymi do tak wielu pięknych rzeczy. A obecna obsesja człowieka na punkcie piękna sprawia, że ​​zapominamy i dewaluujemy ogień, który w nas tkwi, naszą wewnętrzną jaźń i najważniejszą część”.


The Gods We Can Touch” to elegancki, niebiański i prowokacyjny album o wstydzie, pożądaniu i moralności, widzianych przez narracyjny pryzmat mitologii greckiej. W każdej z 15 piosenek z albumu słuchacze spotkają innego boga.

Tracklista: 1. The Forbidden Fruits Of Eden // 2. Everything Matters // 3. Giving In To The Love // 4. Cure For Me // 5. You Keep Me Crawling // 6. Exist For Love // 7. Heathens // 8. The Innocent // 9. Exhale Inhale // 10. A Temporary High // 11. A Dangerous Thing // 12. Artemis // 13. Blood In The Wine // 14. This Could Be A Dream // 15. A Little Place Called The Moon