Capitol Records we współpracy z King Cole Partners zapowiedzieli na 29 października wydanie albumu „A Sentimental Christmas with Nat „King” Cole and Friends: Cole Classics Reimagined”. Pierwszy singiel ze świątecznego zestawu, „The Christmas Song (Chestnuts Roasting on an Open Fire)”, nagrany w duecie z 12-krotnym zdobywcą nagrody Grammy, Johnem Legendem, jest już dostępny. Nowa wersja pojawia się w roku, w którym bożonarodzeniowy klasyk, po raz pierwszy nagrany przez Cole’a w 1946 roku, kończy 75 lat.


Wyjątkowy album świąteczny zestawia zremasterowane wokale piosenkarza z nowymi aranżacjami i współczesnymi artystami, tworząc kolekcję eleganckich i sentymentalnych duetów bożonarodzeniowych klasyków. Oprócz Legenda usłyszymy również Kristin Chenoweth, Glorię Estefan, Johnny’ego Mathisa i Caluma Scotta.

Sentimental Christmas with Nat „King” Cole and Friends: Cole Classics Reimagined” będzie dostępne na CD, winylu i we wszystkich formatach cyfrowych. Walmart zaoferuje ekskluzywną edycję winylową Rudolph Red.

Album jest współprodukowany przez Jaya Landersa i nominowanego do nagrody Grammy Jorge Calandrelli. Piosenki pochodzą głównie z płyty Cole’a „The Christmas Song”.