Michael Kiwanuka zaprezentował swoją najnowszą piosenkę „Beautiful Life”. Singiel został nagrany, podczas sesji do nadchodzącej czwartej płyty, kontynuacji „KIWANUKA” z 2019 roku.

Beautiful Life” posłużył również jako tło dźwiękowe do nowego dokumentu Orlando von Einsiedela „Convergence: Courage In A Crisis”, który jest dostępny na Netflixie od 12 października.

„W tej piosence chciałem skupić się na poczuciu, że w ludzkim duchu jest prawdziwa siła, gdy próbuje się szukać piękna nawet w trudnych sytuacjach. Oczywiście w niektórych sytuacjach staje się to coraz trudniejsze. Ale chciałem się tylko zastanowić, jak wyglądałoby życie, gdybym tak je przeżył. Ostatecznie wszystko, co ludzie czują, słysząc tę ​​piosenkę, jest dla mnie w porządku. Ale to, co próbowałem wyemitować przez muzykę, to uczucie buntu. Poczucie siły w przeciwnościach losu”.


Twórcami dokumentu są nagrodzony Oscarem Orlando von Einsiedel oraz 10 reżyserów z całego świata. „Konwergencja: Odwaga w obliczu kryzysu” opowiada o codziennych zmaganiach w obliczu pandemii COVID-19, która szczególnie dotknęła tych najbardziej bezbronnych. Na całym świecie znaleźli się jednak bohaterowie, którzy walczą o lepszą przyszłość.

Kiwanuka nagrał „Beautiful Life” w Londynie u boku duetu producenckiego St Francis Hotel. W 2020 roku artysta został wyróżniony Mercury Prize. Artysta triumfował za sprawą albumu „Kiwanuka”, następcy wydanych w 2012 „Home Again” oraz 2016 „Love & Hate”, które także były nominowane do prestiżowej nagrody.