Marcin Nowakowski to jeden z najsłynniejszych polskich saksofonistów, nazywany przez amerykańskich dziennikarzy muzycznych „europejskim ambasadorem smooth jazzu”. Pytany o definicję własnej twórczości, artysta wskazuje często na mieszankę jazzu, soulu i funku, choć nie odżegnuje się od etykiety smooth jazz.

Płyta jest dostępna w sprzedaży w salonach Empik i na empik.com.


Przygotowując najnowszy album, zatytułowany „Next Level”, Marcin Nowakowski kolejny raz postanowił spełnić muzyczne marzenia i zaprosił do współpracy swoich idoli zza oceanu. Producentem „Next Level” jest zdobywca Grammy, Jeff Lorber, a na płycie zagrała śmietanka kalifornijskich muzyków sesyjnych: Nathan East, John JR Robinson, Jimmy Haslip, Gary Novak, Michael Thompson i Paul Jackson Jr. Płyta została zmasterowana przez Berniego Grundmana – legendarnego reżysera dźwięku.

Gościem specjalnym albumu jest Kuba Badach, który zaśpiewał utwór pt. „Na różowo”, wyprodukowany przez szwajcarskiego producenta Ursa Wiesendangera, do którego tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska.

Według Marka Niedźwieckiego, który od lat promuje muzykę Marcina, album „Next Level” jest najlepszym i najważniejszym w jego karierze. Sam saksofonista mówi:

Ta płyta to dla mnie przejście na kolejny poziom świadomej gry, docenienie każdej postawionej nuty i ogromny postęp w technice grania. Największą wartością tego albumu są moje emocje, które mam nadzieję, poruszą słuchaczy.

Podczas nagrań do płyty „Next Level” rozsmakowałem się w muzykowaniu, skupiłem się na budowaniu interakcji z moimi muzykami. Jestem pewien, że ta radość i zabawa dźwiękiem, która nam towarzyszyła, jest słyszalna od pierwszego taktu na tej płycie.

Album Marcina Nowakowskiego „Next Level” jest już dostępny w sprzedaży w salonach Empik i na empik.com.