„Closer” to trzeci album Claptone’a, którego współproducentem jest Stuart Price (Dua Lipa, The Killers, Madonna). To zupełnie nowe i innowacyjne dzieło, które odsłania kolejny rozdział twórczości artysty eksplorującego house z domieszką innych gatunków muzycznych. Dzisiaj swoją premierę ma „hymn” krążka zatytułowany „Just A Ghost” z udziałem kultowej ikony – Sealem. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Alexandra Browna, inspirowany mitycznym światem, który otacza Claptone’a.

„Zawsze byłem pod silnym urokiem głębokiej zmysłowości w głosie Seala i oczywiście mistycyzmu jaki otaczał jego osobę. Bez wątpienia gwiazdy ustawiły się w jednej linii, kiedy Seal i ja pracowaliśmy nad ‘Just A Ghost’ – jego pierwszym oryginalnym materiałem od 6 lat. Wprowadzając go w głęboki, emocjonalny klimat mojej muzyki, chciałem przywołać go z powrotem do jego własnych korzeni, do elektronicznego, klubowego, ale uduchowionego brzmienia. I musiałem to zrobić bez poświęcania jego silnej muzycznej tożsamości, którą zbudował przez ostatnie dekady” – mówi Claptone.


Seala nikomu nie trzeba przedstawiać, to uznany na całym świecie wokalista, songwriter i producent muzyczny, najbardziej znany z takich przebojów jak: „Killer”, „Crazy” czy „Kiss From A Rose”, które pojawiły się na ścieżce dźwiękowej do kultowego filmu „Batman Returns”. Zdobył wiele nagród, w tym trzy statuetki Brit Awards, cztery Grammy, dwie Ivor Novello oraz otrzymał MTV Video Music Award. Jest jednym z czołowych artystów naszych czasów.  

Claptone do współpracy nad nowym krążkiem zaprosił światowej sławy artystów takich jak: Peter Bjorn and John, Seal, Mayer Hawthorne, Mansionair, APRE, Dizzy, SPELLES, Lau. Ra, James Vincent McMorrow, Two Another czy Nathan Nicholson i wielu innych.