Ten projekt stał się kultowy już od pierwszego singla. Niezwykłe połączenie klasyki polskiej estrady, współczesnej muzyki rozrywkowej i hip-hopu. Międzygatunkowe spotkanie kilku pokoleń artystów, w trakcie którego legendarne rapowe nagrania zyskują zupełnie nowe interpretacje. Do tworzenia muzyki można podchodzić w sposób tradycyjny, albo inaczej. Na przykład wtedy, gdy nagrania weteranów hip-hopu, m.i.n. Eldo, Pezeta czy Peji, wykonywane są przez czołowych artystów w historii polskiej sceny muzycznej – Ewę Bem, Felicjana Andrzejczaka, Andrzeja Dąbrowskiego czy ś.p. Zbigniewa Wodeckiego.


Projekt realizowany przez wytwórnie Alkopoligamia.com, to jednak nie tylko międzypokoleniowe spotkania w studio, pod okiem dyrektora muzycznego Mariusza Obijalskiego. To także koncerty, które nierzadko są jedyną szansą usłyszenia klasyków polskiego hip-hopu na żywo. W oryginalnych wersjach, albo inaczej, w nowych aranżacjach. Ukoronowaniem zainteresowania, które wywołuje Albo Inaczej wśród fanów, a także przedstawicieli branży muzycznej była nominacja drugiej odsłony projektu do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Nowe Wykonanie.

Podczas koncertu w ramach Dni Białołęki 2021, przed białołęcką publicznością zaprezentują się Mrozu, Ten Typ Mes, Krystyna Prońko, Natalia Nykiel, Emil Blef, Paulina Przybysz, Piotr Zioła, Eldo, Rosalie. oraz Te-Tris.