“Black Acid Soul” to album minimalistyczny, ale zarazem różnorodny, klasyczny, ale jednak współczesny, jest mostem między przeszłością a teraźniejszością. Składa się na niego 11 utworów, których brzmienie i zawarte w nich emocje mówią o głębokich, sięgających dzieciństwa muzycznych doświadczeniach Lady Blackbird.

Lady Blackbird nie miała zamiaru wzniecać rewolucji, ale zeszłej wiosny właśnie to zrobiła. 27 maja 2020 roku pochodząca z Los Angeles piosenkarka Marley Munroe wydała swój debiutancki singiel. Dzisiaj, 3 września 2021 roku, artystka wydała swój debiutancki album!

“Towarzyszyło nam bardzo dużo emocji”mówi Lady Blackbird, wspominając sesję nagraniową, którą wraz ze swoim producentem – nominowanym do nagrody Grammy Chrisem Seefriedem realizowali w legendarnym Studio B w Sunset Sound w Los Angeles. Jazz, jak sama przyznaje, ma protest zapisany w swoim DNA.

“Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek nie śpiewała” – mówi artystka, wspominając występy w kościele i na jarmarkach, w których brała udział od piątego roku życia. “Śpiewanie to jest to, co potrafię robić i nie wyobrażam sobie robienia niczego innego.”

Piosenkarka, dumna członkini społeczności LGBTQ+, to także charakterystyczna sceniczna osobowość.

“Uwielbiam moje przerysowane kostiumy i całe to wyszukane dziwactwo na scenie. Mój producent, Chris Seefried przekonał mnie, że możemy mieć takie podejście, ciągle pozostając jazzmanami “