Już 14 sierpnia rozpocznie się 9. edycja Akant Good Vibe Festival w Koszalinie. Od początku istnienia tej imprezy, założeniem było prezentowanie i odkrywanie młodych, niezależnych, zdolnych zespołów reprezentujących takie style jak jazz, funk, soul, rap oraz elektronika. To w Koszalinie po raz pierwszy w Polsce wystąpiła obecna światowa sława jazzu czyli Nubya Garcia. Także na koszalińskim Good Vibe zagrali jedne ze swoich pierwszych koncertów takie składy jak Bitamina czy EABS.

W ubiegłym pandemicznym roku, GVF był jednym z niewielu polskich, letnich festiwali, które się odbyły. Sytuacja epidemiczna zmusiła organizatorów do zmiany formuły. Kameralne koncerty odbyły się w przestrzeni miejskiej. Odkryto nowe miejsca, które do tej pory nie były wykorzystywane do prezentacji muzyki. W tym roku ta idea jest kontynuowana i rozwijana.

Zaplanowano cztery wieczory, podczas których wystąpi łącznie siedem zespołów. Koncerty odbędą się w czterech różnych miejscach w odstępach tygodniowych. Po raz pierwszy występy odbędą się na dziedzińcu Archiwum Państwowego w Koszalinie oraz na dachu Centrum Handlowego Forum Koszalin. Ponownie festiwal zagości na dziedzińcu Politechniki Koszalińskiej oraz po rocznej przerwie wróci do Filharmonii.


Wystąpi zatem pięć składów polskich, jeden (Lua Preta) polsko-angolański i jeden (Danylo Vinarikov Ensemble) ukraiński.

Festiwal kolejny rok z rzędu wspiera Hirek Wrona, który będzie obecny na koncertach otwarcia i zamknięcia. Bilety w cenie 20 zł (koncerty plenerowe) i 30/40zł (Filharmonia Koszalińska) dostępne są na stronie www.goodvibefestival.com i na portalu kup bilecik.

Zadanie współfinansowanie przez Urząd Miejski w Koszalinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.