Ifi Ude to niezależna polska artystka o nigeryjskich korzeniach, która swobodnie przenika granice muzyki, sztuki i teatru. Od początku swojej artystycznej drogi poszerza świadomość wielokulturową w Polsce i za granicą. Ifi to wschodząca gwiazda sceny alternatywnej tworząca w klimatach  muzyki świata, śmiało  łącząca etno/folk  z elektroniką, a polską muzykę ludową ze swoimi afrykańskimi korzeniami. 

Jej pierwsza płyta „IFI UDE”, która powstała dzięki finansowaniu społecznościowemu (crowdfunding), była nominowana do Fryderyka za debiutu roku. Pół-finalistka Must Be The Music, wokalistka, performerka, autorka tekstów i muzyki. Napisała książkę dla dzieci „Zebra” (wyd. Poławiacze Pereł). Występuje w Polsce i za granicą, m.in Opener’a, Woodstock, Ethno Jazz Festval (Polska), Fjúžn Festival (Słowacja), Art Geni Festival (Gruzja). Współpracowała z Teatrem Polskim, Teatrem Pieśni Kozła( Wrocław), Szkockim Teatrem Narodowym ( Glasgow), TR Warszawa.

Zagrała w filmach „Essencial Killing” i „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Ifi często współtworzy z artystami i producentami z całego świata. Współpracowała m.in z Polly Scattergood (Kate Melua) i Jack Chown (Jessy Ware) z Londynu, Ori Avni (Tel Aviv), Zumbaland (Tibilisi). Razem z Andrzejem Krzywym współprowadziła telewizyjny program muzyczny „Od Opola do Opola”.

Obecnie Ifi realizuje dwa projekty teatralne, „Staff Only” w reż. Katarzyny Kalwat (TR Warszawa) oraz „Czarno To Widzę” w reż. Ewy Kasprzyk (Teatr MY, Fundacja Omenaa Mensah). Fundusze ze sztuki posłużą do budowy szkoły w Ganie. Finalizujemy  również prace nad nowym albumem. Pierwszy singiel – „Tato, tato” ukazał się 4.marca. Drugi singiel – „Dusza” miał premierę 23 kwietnia.

Od kilku dni, oficjalnie dostępny jest najnowszy album Ifi Ude zatytułowany „Ludevo”.

Wokalistka tak mówi o albumie:

„Ludevo to płyta, którą tworzyłam przez 6 ostatnich lat. 
Był to okres ogromnych zmian w moim życiu, próby sił między marzeniami a rzeczywistością. 
Z dziewczyny stałam się kobietą, z młodej kobiety zamieniłam się w matkę. Tę przemianę słychać na nowym albumie. 
Ludevo to podświadoma potrzeba dotarcia do moich słowiańskich korzeni. Jest to również udanie się w podróż przez pradawne legendy i symbole, które objawiają się w kulturze pod postaciami Matki, Starca, Wędrowca, Wiedźmy, Mordercy czy Dziewicy.”

Album dostępny jest na Chodzą Słuchy Store oraz w serwisach streamingowych.