Pomysł na założenie zespołu Go_A powstał w 2011 roku, jednak pierwsze kroki do jego stworzenia miały miejsce w 2012 roku. Wówczas także wydali oni swój pierwszy utwór pt. „Kolada”. Rozgłos w kraju zdobyli w 2015, kiedy to wydali utwór, „Wesnianka”, z którym wygrali konkurs na najlepszą ukraińską piosenkę roku 2015. Pod koniec 2016 roku wydali debiutancki album pt. „Idy na zwuk”, a na początku 2017 razem z Katją Chilli wydali świąteczny utwór „Szczedri weczir”.

Go_A wykonuje folktronice, tj. gatunek muzyczny łączący cechy muzyki folkowej i muzyki elektronicznej, często zawierający sample instrumentów akustycznych, szczególnie strunowych, i rytmów hip-hopowych.


W 2020 wydali singel „Sołowej”, z którym zgłosił się do ukraińskich preselekcji, mających na celu wybór reprezentanta Ukrainy w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. 22 lutego zwyciężyli w finale, otrzymując maksymalną liczbę punktów, jednak w marcu Eurowizja została odwołana z powodu pandemii COVID-19. Po anulowaniu konkursu zostali wybrani wewnętrznie do reprezentowania Ukrainy w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, a na początku lutego 2021 ogłoszono, że wystąpią w konkursie z utworem „Szum”. 18 kwietnia po występie w półfinale zakwalifikowali się do finału Eurowizji, zajęli w nim piąte miejsce po zdobyciu 364 punktów, w tym 267 pkt od telewidzów (2. miejsce) i 97 pkt od jurorów (9. miejsce).

Reprezentacja Ukrainy na tegorocznej Eurowizji – GO_A już pod koniec sierpnia przyjedzie na 3 koncerty do Polski!

Ukraińskie wokale, nowoczesne elektroniczne bity, afrykańskie bębny i energiczne gitary tworzą wyjątkowy muzyczny mix.

Blety w cenie od 75 zł, dostępne są tutaj.